Hořicko - Aktuality - Digitální úřad Středa 17. října 2018 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Přiroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
5.10.2018 - Redakce
Digitální úřad

Pirátská strana přichází s trefnou kritikou úrovně péče úřadů o občany: https://www.youtube.com/watch?v=v4Gwx4apIdo


Připojím vlastní zkušenost:
Je jaro roku 2017. V televizi mluví o výměně řidičských průkazů. Cuknu sebou a rychle kontroluji svůj. Za měsíc propadá. Tak chlapče, říkám si, zítra je úřední den, hned ráno fofrem na Prasečí rynk k Morávkovi nechat se vyblejsknout a pak hned na Dopravní inspektorát. Jak jsem si předsevzal, tak i činím. Z Dopravního inspektorátu odcházím s informací "Za 20 dní se zastavte pro nový průkaz".

Sdělení mi okamžitě prchá z hlavy.

Uběhl půlrok. Je podzim 2017. Mám zapnutou televizi jako zvukovou kulisu. Zpozorním, právě hlásí, že " 1,5 milionům řidičů letos končí platnost řidičského průkazu". Okamžitě kontroluji svůj a ejhle, půl roku šoféruji s prošlým řidičákem. Říkám si: "Ty ...., zítra je úřední den, vezmeš to přes Prasečák k Morávkovi, ten tě vyblejskne a fofrem na Dopravní inspektorát. Pak nad tím ještě chvíli mudruji. Až s pomocí knihy jízd se poznenáhlu upamatuji, že jsem toto letos již 1x absolvoval. Nazítří se ženu přímo na Dopravní inspektorát, kde mi vydávají archivní "nový" řidičák.

V roce 2017 byla výměna ŘP bezplatná, od 1.7.2018 stojí 200 Kč. Ani teď to není moc. Přesto si myslím, že mi mohl Dopravní inspektorát předat vzkaz o "naskladnění" nového ŘP, třeba za přiměřenou úhradu. V našem městečku, kde se občané navzájem dobře znají, by to nebylo obtížné.

Škoda. Často rozdíl mezi SLUŽBOU a SKVĚLOU SLUŽBOU je jen malý.

ZZ

 

 


Tipy pro Vás
Chemical Man opět stříkal jedy
Poklepáním myši na obrázek se obrázek zvětší
Zaměstnanec Technických služeb Hořice doplňuje jedy, které stříká po hořických ulicích. Děje se tak v době všeobecného odklonu od chemického mýcení vegetace na veřejných prostorách, bez upozornění občanů, že zde chemický postřik jedy proběhl.Když dítě na takovém chodníku zakopne a odře si koleno, aby matka volala protichemickou laboratoř.
Nelogické je, že se masivně stříkalo i letos, kdy schnul i plevel a peníze na postřiky byly tak zcela zbytečně vynaložené.
Chemie je všude kolem nás, i v potravinách. Jsou chemické postřiky nutné? Nenašlo by se jiné řešení? Nemáme snad kolem sebe dost případů rakovin?
Krásné inženýrské dílo

zdobí silniční obchvat Hořic. Lávka pro pěší a cyklisty spojuje západní část Libonic s městem..