Hořicko - Sport - Hořický běžec Jančík s medailí z mistroství světa Pátek 29. března 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
Hořický běžec Jančík s medailí z mistroství světa

Běžec Bořek Jančík si přivezl ze svého prvního mistrovství světa veteránů stříbrnou medaili.

Získal ji v polských Beskydech, kde byl na 10. světovém šampionátu v běhu do vrchu druhý v hodnocení týmů v kategorii 45 až 49 let. K tomuto výbornému úspěchu zanedlouho šestačtyřicetiletý borec Svartesu Hořice přispěl výborným 12. místem ve své kategorii, když lepší z českého družstva byl jen desátý Stanislav Kynčl a třetím borcem, jehož výsledek se do hodnocení týmů Čechům započítával, byl Václav Ožana, v cíli sedmnáctý.

„Stříbrná medaile opravdu hřeje, člověk bojuje nejen sám za sebe, ale za tým a to má své kouzlo,“ uvedl medailista z mistrovství světa. Mistry světa se v hodnocení týmů v této kategorii stali Angličané, třetí, jen o jediný bod za českým družstvem, skončili domácí Poláci.

Při svém prvním startu na světovém šampionátu byl hořický atlet nakonec spokojen i s dvanáctým místem v hodnocení jednotlivců. „Je pravda, že jsme si s trenérem Karlem Hovorkou přáli umístění v první desítce, ale ti přede mnou prostě byli lepší a já jsem si vše vynahradil v týmech,“ poznamenal Jančík. Umístění na začátku druhé desítky má svoji hodnotu i s přihlédnutím k tomu, že věková kategorie 45 až 49 let je tradičně nejpočetněji zastoupena a letos v ní na start nastoupilo 76 běžců, což bylo nejvíce ze všech kategorií.

Umístění na mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu a medaile v hodnocení týmů je dalším výborným letošním výsledkem hořického běžce. Ten se v závěru sezony soustředí nejen na vyvrcholení Českého poháru v běhu do vrchu, kde je zatím v průběžném hodnocení své věkové kategorie druhý, ale hlavně na dobrý výsledek na tradičním silničním běhu Běchovice – Praha, kde se chystá překonat osobní rekord. (ram)