Hořicko - Sport - Šachy - 2. kolo Velké ceny Královéhradeckého kraje v šachu mládeže Úterý 16. dubna 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
18.11.2005 - šachový oddíl
2. kolo Velké ceny Královéhradeckého kraje v šachu mládeže

V sobotu 12. 11. se v budově hořické ZŠ Na Daliborce uskutečnilo 2. kolo VC. Sjelo se 109 mladých šachistů a šachistek z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Mezi 60 staršími byl nejlepší domácí Jakub Souček před Davidem Dvořákem z Hradce Králové a Tomášem Kracíkem z Třebechovic. Čtvrtý byl opět domácí Jan Erbrt.
Jakub Souček s Janem Erbrtem jsou také vedoucími hráči v celkovém pořadí po dvou kolech.

Mladších bylo 49. Zde kraloval Tomáš Kraus z Lázní Bělohradu, startující za Jiskru Hořice v lize dorostu .
Druhé místo obsadila Eliška Johnová, žákyně IV.A zdejší školy, třetí byl Vojtěch Vaníček ze ZŠ Klicperova Nový Bydžov.
V celkovém hodnocení jsou po dvou kolech v čele Eliška Johnová s Tomášem Krausem, každý s jedním prvním a jedním druhým místem.
Zvlášť byla vyhodnocena kategorie narozených v roce 1998 a později, v té se nejvíce dařilo Matěji Freislebenovi z Jaroměře, Janu Hejzlarovi z Týniště a Jiřímu Gregorovi z Dobrušky. Nejlepší dívkou byla Adélka Šlamberová, žákyně II.B zdejší školy.
Mezi nejmladšími jsou po dvou kolech v čele Matěj v kategorii chlapců a Adélka v kategorii dívek.

Nejvíce hráčů bylo z Hořic, celých 20, z toho 16 žáků Daliborky. Pro plnou polovinu z nich to byl jejich první turnaj vůbec.
Velmi pěkný výkon podali 13. Petr Tázlar a 16. Jakub Šafařík v kategorii starších.
Mezi mladšími překvapil 15. místem Jaroslav Flašar, 23. byl Jan Smola a 27. Dominik Ruml.