Hořicko - Sport - Šachy - Další vítězství malých hořických šachistů Sobota 20. dubna 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
7.4.2003 - Redakce
Další vítězství malých hořických šachistů

Úspěch ve 4. kole Velké ceny mládeže v Lánově

V sobotu 5. dubna 2003 proběhlo, za účasti téměř 70 mladých šachistů a šachistek již 4. kolo Velké ceny mládeže Královéhradeckého kraje v šachu. Turnaj byl velmi kvalitně připraven a všichni účastníci se jistě budou do malebného krkonošského Lánova rádi vracet. Celá akce proběhla pod záštitou nejen starosty obce, ale i dobrého ducha Krkonoš, Krakonoše.Oba se osobně dostavili na rozdělování cen.
V kategorii starších reprezentovali hořický šach zkušení borci. Všichni se umístili do 10. místa. Nejzkušenější, Jaroslav Štefan, obsadil krásné 2. místo, Tomáš Hrouda, jeden z nejmladších hráčů v této kategorii, byl 3.!, Jakub Souček, rovněž jeden z nejmladších , 6.a Jan Erbrt 10. Svým vynikajícím výkonem se Jára posunul na 2., Jakub Souček na 3. a Tomáš Hrouda na 5.místo celkového pořadí VC!
Mezi mladšími nebyl náš úspěch tak znatelný, i zde však dopadli nejlépe nejmladší. Eliška Johnová, teprve šestiletá, vybojovala pohár pro nejlepší dívku a obsadila celkově 8. místo.
Jan Duplinszki byl 9., Vojtěchu Tulkovi a Jakubu Šafaříkovi nevyšel začátek, a tak se museli spokojit s celkovým 14. a 15. místem. Lucinka Bartoníčková, naše nejzkušenější hráčka, obsadila 16. místo a jen nešťastnou shodou náhod jí unikl pohár pro třetí nejlepší dívku. Filip Hlaváč, jeden z našich začínajících šachistů, byl rovněž provázen smůlou a při vyhlašování se omylem jeho kartička zatoulala o čtyři místa v pořadí dále, za což se mu rozhodčí hluboce omlouvá.

Krajský přebor žákovských družstev potvrdil kvality hráčů a hráček z Hořic

V sobotu 22. března 2003 proběhla poslední kola KP pětičlenných družstev žáků Královéhradeckého kraje v sezóně 2002-2003. V konkurenci dvanácti družstev podali naši hráči i naše hráčky vynikající výkon.
A družstvo podlehlo pouze favoritovi z Nového Bydžova, posílenému o ligové hráče z Lysé Nad Labem , a obsadilo 2. místo s velkým náskokem před ostatními.Nejsvědomitějším hráčem byl Jakub Souček, vynikající výkon podali všichni členové družstva, zejména Jaroslav Štefan, Jan Erbrt, Martin Beneš, Tomáš Hrouda , již jmenovaný Jakub Souček a teprve šestiletá Eliška Johnová, která byla na soupisku připsána až dodatečně, ale díky nesvědomitosti některých hráčů odehrála téměř všechny zápasy, s vynikající 75% úspěšností proti mnohem starším a zkušenějším soupeřům.
„Béčko,“ které vzniklo neplánovaným rozdělením „áčka“ při lichém počtu přihlášených družstev do soutěže, překvapilo všechny, včetně trenéra, nečekaným nasazením, svědomitostí, ale i výsledky. Ač bylo složeno výhradně z náhradníků , vybojovalo nádherné 3. místo před mnohými favority. Příkladem svědomitého přístupu i vynikajících výkonů, i pro mnohé kolegy z „áčka,“ byli zejména Vojtěch Tulka, Vojtěch Balihar, Jakub Šafařík a Lucie Bartoníčková.

Gratulujeme k vynikajícímu umístění a přejeme do příští sezóny postup do II. Ligy mladšího dorostu, který nám letos unikl pouze velmi těsně.