Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

5.5.2003 - Jan Paroulek
Jiskra Hořice - Olympia HK 5:1

„Hořice (zase jednou) povolily stavidla ofenzívy“

Hořice – Olympia Hradec Králové 5:1 (3:0)
branky Hořic: 3. Paroulek, 15. Novák, 19. Rychtera, 61. a 75. Moník (druhá z pen.) ŽK: 2:3 ČK: 34. Jančák (Hc)
sestava Hořic: Dvořák – Paroulek, Rychtera, Javůrek - Vítek, Moník (77. Kulhánek Viktor), Novák, Trejbal – Jančák, Nečesaný (45. Kulhánek Jiří), Pour (81. Procházka)

Po posledních nevýrazných výsledcích měli domácí nůž na krku, pokud se nechtěli ještě více namočit do nepříjemných bojů o záchranu v soutěži. Naštěstí Hořice vkročily do utkání pravou nohou a prvních dvacet minut hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Již z první vážné šance ve 3. minutě otevřela Paroulkova hlavička na Gotthardu střelnici domácích. I v dalších minutách činil obraně hostí značné problémy vířivý pohyb hořických hráčů. Nejdříve v 9. minutě měl Trejbal výbornou šanci zvýšit vedení Hořic, ale ještě volil přihrávku tísněnému Jančákovi, který mířil vedle. Ve 12. minutě dostal Novák od Moníka ideální přihrávku, ale tvrdou střelou trefil jen povyběhnuvšího brankáře hostí. V 15. minutě přece jen udeřilo podruhé. To i druhý rohový kop Trejbala skončil brankou, tentokrát se v tlačenici v pokutovém území nejlépe zorientoval Novák. Neuběhly ani čtyři minuty a diváci měli důvod k radosti potřetí. To se na zteč dezorientované obrany Olympie vydal i stoper Rychtera, který se po narážečce zjevil sám před brankou hostí a chladnokrevně svoji šanci proměnil střelou k levé tyči. Po této brance si Hořice vybraly kratší oddychový čas a Olympia se dostala k prvnímu ohrožení Dvořákovy branky, ale hlavička hradeckého hráče mířila nad. Po půlhodině hry rozehrál hlavní rozhodčí karetní partii, jejíž hlavním představitelem byl domácí Jančák, který v rozmezí pouhých dvou minut inkasoval za zbytečné strkanice dvě žluté karty a zamířil předčasně do sprch. Domácí mužstvo tak mělo před sebou téměř hodinu hry v oslabení. Olympia vycítila šanci na možný zvrat, ale do konce prvního poločasu se její hráči dostali k jediné nebezpečnější střele, se kterou si Dvořák poradil.

Do druhého poločasu vstoupili hosté opravdu aktivně a zejména prvních pět minut dostali domácí pod silný tlak, ze kterého ale nerezultovala žádná výraznější šance ke skórování. Zhruba od 50. minuty převzaly otěže zápasu opět Hořice a vidět byla zejména dvojice Novák–Moník. Nejdříve v 59. minutě vyslal Paroulek Nováka do čisté gólové šance. Ten sice brankáře Olympie přeloboval, ale míč skončil těsně mimo odkrytou branku. O dvě minuty později Novák ideálně uvolnil Moníka, který samostatný nájezd zakončil ukázkovým hokejovým blafákem a zvýšil již na 4:0. O čisté konto přišel Dvořák v 65. minutě po dobře zahraném rohovém kopu a hlavičce z bezprostřední blízkosti, Rychtera na brankové čáře již nestačil nebezpečí odvrátit. I nadále se Olympie snažila zkorigovat výraznou porážku, ale domácí zodpovědně bránili a většinu pokusů hradeckých hráčů odvrátili ještě daleko od vlastní branky. Naopak Hořice i v deseti hráčích vyrážely do nebezpečných brejků. Po jednom z nich se v 75. minutě pískala penalta, když si Moník zkušeně došel pro faul v pokutovém území. Sám postižený Moník se postavil k exekuci a s přehledem proměnil – 5:1. To byla definitivní gólová tečka, po které se již utkání dohrálo v poklidném tempu. Z něj vybočila pouze střela Viktora Kulhánka, která prosvištěla kolem levé tyče hostujícího brankáře, a také poslední nebezpečná střela Olympie, která pro změnu prolétla těsně vedle pravé tyče domácí branky.

branky Hořic: Kulhánek Jakub, Vik

Hořičtí dorostenci nezačali na hřišti favorizované Nové Paky vůbec dobře a již v 5. minutě po chybě obrany prohrávali 1:0. Brzy ale vyrovnal Jakub Kulhánek a ve 25. minutě dokonce Vik po důrazném průniku do pokutového územi Nové Paky strhl vedení na stranu hostů. Jak se nakonec ukázalo, byla to branka vítězná, protože novopačtí již nedokázali ani z těch největších šancí velmi dobře chytajícího Poznera v brance Hořic překonat.