Hořicko - Sport - Fotbal - Hořice: půltucet branek soupeři, půltucet střelců Pátek 19. dubna 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
8.8.2003 - Redakce
Hořice: půltucet branek soupeři, půltucet střelců

Hořice - Náchod/Deštné B 6:1 (3:1)
branky Hořic: Pour, Kulhánek Jiří, Rozsévač, Paroulek, Novák, Kazda
sestava Hořic: Žižka - Procházka, Rychtera, Jančák (Slanina), Kulhánek Viktor - Paroulek, Novák, Rozsévač (Štefan), Poláček - Kulhánek Jiří (Kazda), Pour

Každé úvodní utkání je důležité - vítězství může mužstvo správně nastartovat, prohra naopak znamená nepříjemnou ztrátu hned v úvodu sezóny. Do Hořic přijel relativně slabší soupeř, na kterém se mohla "otestovat" značně obměněná sestava domácích.

Již od úvodního hvizdu se domácí hráči tlačili do šancí a svého soupeře jednoznačně přehrávali, ale stačil ojedinělý protiútok Náchoda v 10. minutě a hosté vedli 0:1. Hořičtí se ze studené sprchy rychle oklepali a hned po rozehrání Rozsévač trefil střelou ze 30 metrů břevno hostující branky. I nadále měly Hořice výraznou převahu, přetížená náchodská obrana kupila chybu na chybu, ale domácí hráči předváděli představení plné zahozených šancí. Postupně se v nich ocitli Novák, Rozsévač, Paroulek, Pour…

Asi jako rozhodující pro další vývoj utkání se ukázalo být zranění hostujícího brankáře po půlhodině hry. Ten po dalším kiksu vlastní obrany sice na poslední chvíli zabránil skórovat Paroulkovi, ale při zákroku se zranil a musel následně odstoupit. Při dokončení akce, kdy náchodský brankář ležel daleko z branky, Pour ani nadvakrát nepropasíroval míč do sítě, ale byl to právě on, kdo jako první s přehledem překonal nového brankáře v brance Náchoda. Zanedlouho šli Hořice do vedení, protože dlouhý pas Jančáka z hloubi vlastní poloviny doběhl Paroulek a nezištně předložil míč Jiřímu Kulhánkovi před prázdnou branku - 2:1. Brankový účet prvního poločasu uzavřela samostatná akce Rozsévače, takže obě mužstva odcházela do kabin za stavu 3:1 pro domácí.

I ve druhém dějství vsázelo domácí mužstvo na dlouhé míče za hostující obranu, což činilo náchodským hráčům značné problémy. První takový brejk po změně stran zakončil Paroulek jen slabou střelou, ale při reparátu v 52. minutě mu gólovou přihrávku oplatil Jiří Kulhánek a po úspěšně zakončeném nájezdu to bylo již 4:1. Do střelecké listiny se po hodině hry zapsal i Novák, za jehož technickou střelou z hranice pokutového území se již třetí nastoupivší náchodský brankář pouze bezmocně ohlédl. Hráči Náchoda zcela zklamali nejen v obraně, ale i v útočné fázi. Jejich největší příležitost skórovat ve druhém poločase paradoxně vznikla bez jejich účasti - nedorozumění Jančáka s brankářem Žižkou hasil Rychtera skluzem až na brankové čáře.

Definitivní podobu výsledku určila branka střídajícího Kazdy po obrovském zmatku v pokutovém území Náchoda a dezorientaci hostujících hráčů, kteří v poklidu nechali Nováka s Kazdou, aby na několik pokusů dotlačili míč do sítě. Domácí hráči měli ještě mnoho dalších šancí skórovat. Za zmínku stojí zejména samostatná akce Poura, který zamotal hlavu hostujícího obránce třemi kličkami, ale pokus o přehození brankáře již nevyšel. V úplném závěru měl Náchod několik standardních situací, ale nic z nich nedokázal vytěžit. A tak si hořičtí hráči zopakovali proti Náchodu brankostroj z minulého ročníku a domácí diváci odcházeli z utkání spokojeni nejenom s množstvím branek v síti soupeře, ale líbil se především nadšený výkon omlazeného kádru. Nyní zbývá dobrý výkon potvrdit v dalším kole v Přepychách.