Hořicko - Sport - Fotbal - Hořická střelnice - další pokračování Středa 24. dubna 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
19.8.2003 - Jan Paroulek
Hořická střelnice - další pokračování

Hořice - Nový Hradec Králové 4:1 (0:0)
branky: 52. Trejbal, 61. Novák, 77. Kulhánek Jan, 80. Procházka z pen. - 90.+3 Pokorný
ŽK: 4:5 - Kulhánek Viktor, Novák, Jančák, Kulhánek Jiří - Benák 2×, Lorenc, Karmín, Munzar, Chalupa
ČK: 1:1 - Trejbal (68.) - Benák (44.)
sestava Hořic: Žižka - Procházka, Rychtera, Jančák (75. Kulhánek Jan), Kulhánek Viktor - Nečesaný (63. Kazda), Paroulek, Novák,
Trejbal - Pour, Kulhánek Jiří (82. Poláček)

Hořičtí hráči šli do utkání nažhaveni dokázat vedoucímu hradeckého mužstva Blažkovi, že se značně unáhlil, když je před sezónou pasoval na prvního sestupového kandidáta.

Již od začátku měli výraznou územní převahu, ale chyběla finální přihrávka. Až v 15. minutě se Novák po rychle rozehraném přímém kopu zbavil dvou bránících hráčů, ale zcela sám před brankářem neuspěl. Po půlhodině hry se v další gólové šance Hořic ocitl Paroulek, který z Nečesaného přihrávky zbrkle vystřelil a z několika metrů trefil přesně Lorencovu náruč. O minutu později se Novák postavil k provedení přímého kopu a jeho technická střela jen o centimetry minula horní roh hradecké branky. V závěrečných minutách prvního dějství byl vedoucí gól Hořic na spadnutí, ale Novák ve slibné šanci nepřihrál lépe postavenému Jiřímu Kulhánkovi a jeho střela pouze rozvlnila boční síť. V poslední minutě ještě zastavil Benák pronikajícího Poura jen za cenu faulu, a protože to byla jeho již druhá žlutá karta, musel odejít do kabin několik málo chvil před všemi ostatními.

I po změně stran pokračoval nápor Hořic nyní navíc umocněný přesilovkou. Nejdříve se ocitl Novák sám před Lorencem, ale zvolil zbytečnou přihrávku a z gólové šance nic nebylo. O chvilku později pro změnu Paroulkova tvrdá střela neměla potřebnou přesnost a skončila mimo tyče hradecké branky. Až v 52. minutě se konečně domácí diváci dočkali. Nový Hradec zbytečně ztratil na polovině hřiště míč a po rychlé kombinaci Trejbal úspěšně zakončil smrtící brejk - 1:0. Hned vzápětí Jiří Kulhánek přesným pasem našel Paroulka, který se v pokutovém území pěkně uvolnil, ale jeho rána se odrazila od tyče zpět do hřiště. Hořice i nadále hrozily
především z rychlých brejků, se kterými si nevěděla hradecká obrana rady. V 61. minutě Novák hlavou zvýšil vedení domácích, když ho hradecká obrana nechala trestuhodně neobsazeného. Nový Hradec byl v hluboké defenzivě a mohly přijít i další branky, ale po hezké individuální akci Nováka a jeho zpětné přihrávce se Paroulek ukvapil a vystřelil vysoko nad.

V 66. minutě se hosté konečně dostali k přímému ohrožení domácí branky. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Kříž, ale Rychtera jeho nebezpečnou střelu tečoval na tyč a Žižka ve spolupráci s Viktorem Kulhánkem přece jen bezprostřední ohrožení branky zažehnali. V 68. minutě jinak výborně hrající Trejbal fauloval a po červené kartě také zamířil předčasně pod sprchy. Hosty definitivně zlomila v 77. minutě branka právě nastoupivšího Jana Kulhánka, který nekompromisně zakončil další hořický protiútok. Za chvíli běžel Jiří Kulhánek sám na Lorence, obešel i jeho, ale byl faulován a následný pokutový kop Procházka proměnil ve čtvrtou branku domácích. Do konce utkání padly ještě dvě branky, na každé straně jedna, ale Rychterovi nebyla jeho branka uznána. Naopak ve třetí minutě nastaveného času se výstavně trefil hradecký útočník Pokorný, Žižka neměl na jeho přesnou střelu do šibenice nárok, a tak alespoň trochu zmírnil debakl sebevědomého hradeckého mužstva.

Skvělí diváci se dočkali neméně kvalitního výkonu svých hráčů a po skončení utkání došlo i na hromadnou děkovačku těm nejvytrvalejším povzbuzujícím fanouškům. Nyní Hořice vyráží na třízápasovou šňůru po cizích hřištích v Libáni, Č. Skalici a Předměřicích, odkud by si zcela jistě rády přivezly nějaké body.