Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Hořice – Česká Skalice 1:1 (0:1)
branky: 50. Černý z pen. – 42. Škoda
ŽK: 5:2, ČK: 0:1
sestava Hořic: Žižka – Pour, Rychtera, Jančák, Procházka (72. Kulhánek Jan) – Paroulek, Krátký, Černý, Kulhánek Viktor – Pleskot, Palm (85. Palm)

Hořičtí hráči šli do utkání s předsevzetím zatlačit soupeře k jeho brance a donutit ho k chybám. Ale protože v úvodních minutách naopak vázla kombinace na straně domácích, mohly Hořice po několika zaváháních záhy inkasovat. Naštěstí ani jedna ze šancí České Skalice se neujala. Po pár minutách se hra přece jen vyrovnala. Hořice se příliš nedostávaly do šancí, hrozily pouze jejich náznaky, a potom zde bylo množství rohových kopů, ze kterých ale domácí hráči nic nevytěžili. Hosté působili fotbalovějším dojmem, byli důraznější v osobních soubojích a každý jejich brejk znamenal pro domácí obranu stav bezprostředního ohrožení. V 17. minutě se v pokutovém území hostů uvolnil Palm, ale nerozuměl si s Černým a bylo po šanci. Ve 23. minutě hostující Škoda přestřelil prázdnou branku Hořic a o dvě minuty později hlavní rozhodčí přehlédl ruku v hořickém pokutovém území. Po půlhodině hry zleva zacentroval Procházka a Paroulkova hlavička jen těsně minula levou tyč českoskalické branky. Ve 42. minutě rozehrávaly Hořice přímý kop na dostřel od hostující branky, ale standardní situace byla sehrána natolik zle, že z následného brejku padla po nepřehledné situaci a několikeré změně směru letu míče první branka utkání – 0:1.

Po změně stran začali hrát hořičtí aktivněji a hlavně agresivněji, čímž donutili hosty k chybám. V 50. minutě Palm přistrčil na hranici pokutového území Paroulkovi, ten se prodral dovnitř, ale byl stažen za dres. Černý nařízený pokutový kop s přehledem proměnil a srovnal stav na 1:1. Další zlomový okamžik přišel takřka vzápětí, protože v 55. minutě neudržel levý záložník hostí nervy na uzdě a po běžném souboji udeřil Paroulka pěstí do obličeji – červená karta a více než půlhodinová přesilovka pro domácí mužstvo. V následujících minutách se na hřišti hodně jiskřilo a rozjitřené nervy klidnil hlavní rozhodčí žlutými kartami. Hořice se dostaly do tlaku a v 60. minutě se Pleskot ocitl ve vyložené šanci, ale trefil pouze brankáře hostů. O dvě minuty později se v další výhodné pozici ocitl Palm, ale k zpětné přihrávce Paroulka mu chyběl krok.O chvíli později Palm nedosáhl na centr Viktora Kulhánka, protože mu na zádech doslova visel českoskalický obránce, ale tentokrát se penalta nepískala. Do poslední výrazné šance domácích se dostal Pleskot, když dostal míč za obranu hostí, ale tak dlouho váhal, až z toho byl pouze ukopnutý míč na rohový kop. V závěrečných minutách se již většina akcí odehrávala kolem středového kruhu, a tak se o vzruch postaralo pouze nedorozumění Rychtery a Žižky, kdy míč po malé domů proskákal jen kousek vedle levé tyče domácí branky. Poslední příležitost změnit stav utkání měli hosté, ale jejich přímý kop skončil na hořické zdi.

Remíza v dané situaci pro Hořice příliš neřeší, a tak tolik potřebné body budou muset hráči uhrát proti dalším soupeřům – v sobotu v Doudlebech a potom zejména proti Lhotě pod Libčany a Novému Hradci.