Hořicko - Obce Hořicka - Soud dal za pravdu žalobkyni Pátek 24. května 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
17.6.2003 - Redakce
Soud dal za pravdu žalobkyni

Ke sporu mezi žalobkyní, Barborou Dubanskou,   a žalovaným, Městským úřadem Hořice, ohledně stavebních úprav v části Žižkovy ulice v Hořicích přinášíme další fakta. Pro nezasvěcené na vysvětlenou: tato část ulice je již přes rok rozkopaná a v současné době i neprůjezdná. Dopravní uzávěra a vysoká prašnost znepříjemňují život zejména zde bydlícím občanům.

Krajský soud v Hradci Králové dne 22. května 2003 zrušil rozhodnutí Okresního úřadu Jičín z 1. listopadu 2002 a vrátil věc žalovanému, Městskému úřadu Hořice, k dalšímu řízení. Současně je Česká republika povinna zaplatit žalobkyni náhradu ve výši 2.000,- Kč.

Krajský soud konstatoval: "V odvolání proti rozhodnutí MěÚ Hořice žalobkyně uvedla, že v povolovacím procesu stavby nebyly respektovány její připomínky. To by samo o sobě ještě nemuselo být pro rozhodnutí důležité, neboť ne vždy je možno v řízení všem jeho účastníkům vyhovět. Jde však o to, jak s námitkami účastníků řízení rozhodující orgán naloží. Namítala-li proto žalobkyně v odvolání, že stavbou dojde ke změně vlhkostních podmínek v podzákladí obytných domů, což se podle ní dotkne jejich stability, bylo povinností žalovaného se s touto námitkou zákonným způsobem vypořádat. Neučinil tak, a to ani v dalších směrech."

V další části rozsudku je konkretizován "zákonný způsob vypořádání s námitkou", citujeme: "... v odůvodnění žalovaného rozhodnutí měla být vylíčena skutková stránka věci, její podstata, poté měl následovat rozbor důkazů a ostatních podkladů rozhodnutí a vše mělo být uzavřeno závěry o tom, které skutečnosti byly vzaty za nepochybně zjištěné, měl být posouzen jejich právní význam a vysloven úsudek o předmětu řízení. Těmto zákonným požadavkům však zůstal žalovaný hodně dlužen."


Se znalostí výše uvedených skutečností nezní informace tajemníka hořického MěÚ uvedené v článku "Radnice opraví Žižkovu ulici" z regionální přílohy MF Dnes z 16.6.2003 příliš věrohodně (alespoň pokud předpokládáme, že pan tajemník mluví o srpnu 2003). Ale ponechme posouzení na čtenáři. Zde je uvedený článek v plném znění:

Radnice opraví Žižkovu ulici
Radnice v Hořicích letos důkladně opraví Žižkovu ulici, v níž sídlí část kanceláří pověřeného úřadu, které se zatím nevejdou do hlavní budovy na náměstí. „Je to jedna z nejhorších komunikací ve městě. Proto projde kompletní rekonstrukcí včetně zbudování nových sítí, chodníků, osvětlení, zeleně i povrchu vozovky," uvedl tajemník hořické radnice Jaroslav Vais. Dodal, že po obou stranách ulice vzniknou i zálivy pro pohodlné parkování většího množství aut. Opravy mají skončit do konce srpna.
(van)