Hořicko - Obce Hořicka - Stavba bazénu v Hořicích Čtvrtek 18. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Stavba bazénu v Hořicích

Plavecký bazén u bývalé kotelny pod nemocnicí nezačne město stavět dřív, než na něj bude mít dostatek peněz, aby celá akce mohla probíhat plynule. Také proto radnice znovu usiluje o státní podporu. Už loni přitom Hořice získaly devět milionů korun ze státního rozpočtu na právě probíhající dostavbu kuželny.

Podle vedoucího radnice Jaroslava Vaise je možné očekávat, že v druhé polovině roku bude vyhlášena soutěž na dodavatele. Samotný termín zahájení stavby si ale zatím netroufá odhadnout. „V současné době se vypracovává nový projekt, protože poté, co došlo k rozdělení kuželny a bazénu na dvě samostatné stavební části, bylo v obou případech nutné dokumentaci přepracovat,“ doplnil.

Do poslední chvíle se také čekalo na rozhodnutí, z jakého materiálu má být zhotoveno jádro bazénu. Zda bude zděné s keramickým obkladem, nebo se použije nerezová vana. „V obou případech se zvažovala všechna pro a proti. Na základě doporučení stavební komise se městská rada nakonec přiklonila k návrhu, aby vlastní těleso bazénu bylo pořízeno z nerezu,“ konstatuje Vais. Radnice předpokládá, že se tím celá akce o něco prodraží, zároveň si však slibuje provozní úspory, delší životnost a také výrazně lepší hygienické podmínky.

„Provedení bazénu z nerezu sice vychází dráž, řádově o deset až dvacet procent, ale na druhou stranu bychom měli ušetřit na provozních nákladech. Důležité je, že by to mělo pozitivní vliv na kvalitu vody. Zkušenosti z jiných měst naznačují, že u nerezu nedochází k takovému bujení mikroorganismů, jako u jiných materiálů, zvlášť keramických,“ popisuje Vais. Hořice by se proto podle něj mohly vyhnout nepříjemným problémům s hygienou, s jakými se zpočátku potýkalo například jičínské Aquacentrum.

Jedinou neznámou dnes zůstává, kdy bude stavba zahájena. Základní podmínkou je prý její dostatečné finanční krytí, které by zaručilo její plynulost. Do stavby se totiž podle Vaise nechce město pouštět dřív, než bude mít plně zajištěno její financování, aby se vyhnulo zbytečným přerušením a případným vícenákladům.

„S přihlédnutím k možnosti navýšení dnešního úvěru jsme schopni pokrýt výstavbu asi ze dvou třetin, na zbývající část bude nutné získat zdroje odjinud. Především budeme znovu usilovat o přidělení státní dotace,“ sdělil Vais. Připustil, že další vývoj mohou ovlivnit i cenové nabídky firem ve výběrovém řízení. Radnice přitom očekává, že stavba bazénu vyjde na dvaadvacet až pětadvacet milionů korun. Celé sportovní centrum si dosud vyžádalo náklady ve výši zhruba 32 z předpokládaných asi 60 milionů korun. (jn)