Hořicko - Obce Hořicka - Otevření sportovního centra Sobota 13. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Otevření sportovního centra

Moderní čtyřdráhovou kuželnu v Hořicích nebudou moci první zájemci navštívit v termínu, jaký radnice původně ohlásila. Její otevření pro veřejnost s e zpozdí zhruba o dva měsíce. Důvodem jsou přetrvávající nejasnosti v otázce budoucího provozovatele. Radnice nevylučuje, že kvůli tomu bude muset založit novou příspěvkovou organizaci.

„Vzhledem k omezením, které se vztahují na stavby financované se státní dotací, není možné sportoviště nabídnout do ekonomických pronájmů. Provozování proto budeme muset řešit jiným způsobem a na výběr máme v podstatě dvě možnosti. Buď ho převedeme pod některou ze stávajících organizací města nebo založíme úplně nový subjekt, který by chod zařízení zastřešil,“ vysvětluje hořický starosta Ladislav Vrba. „Budeme jednat i na ministerstvu financí a třeba nám pronájem povolí. Ostatně to omezující nařízení v případě státní dotace považuji za hloupé,“ poznamenal starosta.

Podle vedoucího městského úřadu Jaroslava Vaise je areál stavebně dokončen a v interiéru probíhají poslední montážní práce, které by měly být během několika dnů dokončeny. V původním termínu 27.června nedojde k otevření kuželny, ale uskuteční se plánované předání stavby dodavatelskou firmou městu.

„Nedořešenou otázkou je nyní samotné provozování. Protože na stavbu byla poskytnuta státní dotace, nesmí takové zařízení sloužit k podnikatelské a výdělečné činnosti. Město proto bude muset sportoviště provozovat pravděpodobně prostřednictvím některé ze svých organizací,“ konstatuje vedoucí radnice. Jedna ze zvažovaných variant počítá se začleněním sportoviště pod již existující městský subjekt. ve hře je ale i založení úplně nové příspěvkové organizace. „Byl by to samostatný právní subjekt, například pod názvem Sportovní centrum Hořice,“ popisuje Vais.

Podotýká, že město bude hledat také způsob, jak do provozování kuželny zapojit oddíl místních kuželkářů. „Snahou města je, aby vše fungovalo, jde jen o to,aby to bylo v souladu s právními předpisy.“

Vedení města zdůvodňuje dvouměsíční zpoždění mimo jiné tím, že dotace byla poskytnuta až v půlce letošního dubna, a proto prý nebylo možné začít s výběrem budoucího provozovatele dřív. Radní navíc do poslední chvíle nevěděli, jaké podmínky pro město z dotace vyplývají.

Předpokládá se, že areál bude pro veřejnost otevřen až po prázdninách, pravděpodobně k prvnímu září. O dalším postupu se bude jednat na zasedání městské rady.(jn)