Hořicko - Obce Hořicka - Nový Bydžov čeká na pomoc z Francie Středa 17. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
13.11.2003 - MFDnes 13.10.2003
Nový Bydžov čeká na pomoc z Francie

Radnice v Novém Bydžově věří, že v nejbližších dnech padne rozhodnutí o třísetmilionové investici v místní průmyslové zóně. Konečné stanovisko francouzské společnosti Pechiney, která chce na pětině dvacetihektarové průmyslové zóny postavit závod na obaly, by mělo být známo zřejmě již tento měsíc.

Pokud zahraniční investor řekne ano, město získá od státu finanční dotaci a pozemky napojí na inženýrské sítě. Radnice věří, že zóna brzy přiláká i další zájemce. „Jednání se strategickým investorem se protáhlo, protože firma má nové vedení, a to potřebovalo na posouzení záměru čas. Zatím se ale zdá, že zájem trvá. Pokud se nám do konce letošního roku podaří uzavřít s firmou první smlouvu, požádáme ihned o investiční pobídky a dokončíme napojení zóny na inženýrské sítě, aby se už v příštím roce mohlo stavět,“ uvedl starosta Nového Bydžova Pavel Louda.

Sedmitisícové město, kde je každý devátý člověk bez práce, potřebuje získat nové zaměstnavatele, kteří by nabídli práci především bývalým textilním dělnicím. „Ve městě je bez práce více než čtrnáct procent žen a také v celém regionu je nabídka minimální. Lidé dojíždějí až do Hradce Králové. Potřebujeme jim nabídnout místa tady,“ míní starosta.
Městu uškodily zejména problémy textilek a do potíží se nedávno dostala i místní koželužská firma. Kromě mlékárny Promil, která má necelé tři stovky zaměstnanců, a gumárenského podniku Prokeš, kde pracuje zhruba stejné množství lidí, je v Novém Bydžově jen několik menších firem.

Radnice proto doufá, že příchod zahraničního investora situaci ve městě změní. „Francouzi u nás chtějí do dvou let postavit továrnu a zaměstnat asi osmdesát lidí. To přitáhne i jiné firmy. Jednáme například se skupinou italských podnikatelů a se zájemci z Německa,“ sdělil starosta.

Z hlediska nezaměstnanosti Nový Bydžov a jeho okolí patří mezi nejpostiženější regiony nejen na Hradecku, ale v celém Hradeckém kraji. „V oblasti je dlouhodobě vysoká nezaměstnanost, která je teď více než desetiprocentní. Obtížná situace je v menších obcích, jako jsou Hlušice, Smidary nebo Vinary. Ve Smidarech bylo koncem září bez práce téměř dvanáct a půl procenta lidí. Zahraniční investice by pomohly, protože místní nabídka pracovních míst nestačí,“ uvedl Milan Dřevíkovský z Úřadu práce v Hradci Králové.


IVAN MACEK