Hořicko - Obce Hořicka - Město Hořice Čtvrtek 18. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Město Hořice

Pokutu pět tisíc korun udělil městský odbor dopravy v Hořicích podnikatelce Janě Folprechtové, která v Hořicích provozuje stánek s potravinami i poté, co ji město koncem loňského října vypovědělo smlouvu na pronájem pozemku před místní jídelnou. Důvodem bylo hlavně dlouhodobé neplacení nájmu.

„Správní řízení o uložení pokuty z důvodu nepovoleného užívání pozemku, který je veden jako ostatní plocha a komunikace, jsme zahájili už loni v prosinci,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Vladimír Vacek. Podle zákona přitom může úřad v těchto případech uložit pokutu až do výše 200 tisíc korun, současná sankce se tak pohybuje na dolní hranici možné sazby.

Záležitost se ve skutečnosti vleče již delší dobu. Už v listopadu totiž podnikatelka neuposlechla výzvu města, aby zde neprodleně ukončila činnost a vyklidila veřejné prostranství. Radnice přitom v půlce prosince uzavřela smlouvu s novými nájemci, kteří zvítězili ve výběrovém řízení a chtějí zde provozovat stejnou živnost a poskytovat podobný rozsah služeb.

Podle místostarostky Hany Richtermocové se město dosud snažilo vyhýbat radikálním opatřením, například formou zamezení přístupu, ale současná situace je prý neudržitelná. „Paní Folprechtová navíc zabraňuje jiným lidem, aby si zde mohli umístit svůj stánek a v těchto místech začít podnikat,“ konstatuje místostarostka.

Jana Folprechtová svůj přístup loni vysvětlovala tím, že by se v okamžiku ukončení provozu dostala do pozici dlužníka a jako samoživitelka dětí by neměla z čeho zabezpečit rodinu. Mimo jiné tehdy uvedla, že nemá ani dostatek peněz na odvoz stánku. „Ráda bych zajistila prodej zboží v době Vánoc, protože noví nájemci nestihnou do konce roku zahájit činnost,“ snažila se Folprechtová před svátky přesvědčit hořické zastupitele, aby ji umožnili setrvat na místě do konce prosince. Její žádost nebyla schválena. Změna ovšem nenastala ani po Novém roce.

Radnice zatím neví, jaké další řešení zvolí za předpokladu, že protiprávní jednání bude nadále pokračovat. Vedení města zatím naznačilo, že v případě opakovaného neuposlechnutí výzvy bude zřejmě následovat ještě vyšší pokuta. (jn)