Hořicko - Obce Hořicka - Supermarket LIDL v Nové Pace Čtvrtek 18. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
10.2.2004 - MFDnes 9.2.2004
Supermarket LIDL v Nové Pace

Ačkoliv uplynul už téměř rok od chvíle, kdy se radnice v Nové Pace rozhodla prodat pozemky pod sídlištěm Studénka obchodnímu řetězci Lidl, výstavba dalšího supermarketu ve městě je stále v nedohlednu. Krajský úřad v Hradci Králové v odvolacím řízení zrušil územní rozhodnutí na stavbu prodejny a packému stavebnímu úřadu nařídil, aby celou věc znovu projednal.

„Podle pracovníků krajského úřadu jsme vydání územního rozhodnutí dostatečně nezdůvodnili. K opakování řízení jsme ještě nepřistoupili, protože se nejdříve musíme domluvit na spolupráci s právníkem. Vůbec nedokážu odhadnout, jak dlouho může nové projednávání žádosti trvat,“ uvedla vedoucí packého stavebního úřadu Jana Pajrová.

Proti vydání územního rozhodnutí se vloni odvolali dva majitelé sousedních pozemků. Jeden měl výhrady především k údajné podjatosti packého stavebního úřadu ve prospěch města, druhý zase požadoval odstranění domnělé ekologické zátěže pozemku, kterou však rozbor půdy neprokázal.

„Jako město jsme učinili všechny nezbytné kroky k tomu, aby společnost Lidl u nás mohla stavět. Stavební úřad jsme požádali o zahájení stavebního řízení a teď už jde všechno mimo nás. Nezbývá nám nic jiného než čekat,“ konstatoval novopacký starosta Josef Cogan.

Oddalování výstavby je pro packou radnici nepříjemné ze dvou důvodů. Na vydání územního rozhodnutí totiž nezávisí jen vybudování prodejny, ale i mnohem bezpečnější dopravní řešení nedaleké křižovatky ulic Pražská a V Aleji na hlavním silničním tahu městem, kterou se firma Lidl v předběžné smlouvě s radnicí zavázala na vlastní náklady nahradit novou kruhovou křižovatkou s podchodem.

Bez platného územního rozhodnutí packá radnice nedostane ani dohodnutých osm a půl milionu korun za prodej městských pozemků. „S firmou Lidl jsme uzavřeli smlouvu, podle níž jsou peníze připraveny v bance a my je získáme až po předložení výpisu z katastru nemovitostí, že jsou pozemky převedeny na nového vlastníka. Základní podmínkou převodu je však úspěšně ukončené územní řízení,“ vysvětlil starosta.

Pozemky na místě bývalého smetiště vedle hlavní silnice na Jičín se pro packou radnici pomalu stávají noční můrou. Už před třemi lety je za symbolickou cenu přenechala společnosti AEG Trans ID z německého Ulmu, která na nich chtěla postavit moderní továrnu na elektronické součástky. Firma však od svého záměru ustoupila a městu pozemky za stejnou cenu vrátila zpět.

Pačtí zastupitelé potom dvakrát schválili prodej parcel pro stavbu supermarketu společnosti Plus Discount. Obě usnesení však část zastupitelů napadla a Okresní úřad v Jičíně rozhodnutí o prodeji pozemků kvůli formálním nedostatkům opakovaně pozastavil. Proto se nové vedení packé radnice rozhodlo celé výběrové řízení od začátku zopakovat a vloni v březnu jako nejvhodnějšího kupce vybralo obchodní řetězec Lidl.


Ivan Truhlička