Hořicko - Obce Hořicka - Hořice si letos zřejmě půjčí Čtvrtek 23. května 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice si letos zřejmě půjčí

Hořice i letos počítají s vyrovnaným rozpočtem, ale za cenu čerpání dalšího úvěru. Pokud jeho poslední návrh v pondělí (23.2.) zastupitelé schválí, zadlužení města by se tak mělo zvýšit o patnáct milionů korun. 

Podle informací vedoucího radnice Jaroslava Vaise se budou příjmy i výdaje letos pohybovat kolem 210 milionů korun. Město však bude mít volnou ruku pouze asi nad třetinou rozpočtu, téměř sedmdesáti miliony korun, které Hořice hodlají použít na investiční činnost. Velký balík peněz totiž tradičně spolykají provozní výdaje a náklady na mzdy pracovníků městem zřizovaných organizací a samotného úřadu.

„Při sestavování letošního rozpočtu jsme museli z velké části vycházet z požadavků vyplývajících z investičních akcí, které do letošního roku přecházejí z minulého období,“ sdělil Vais. „Většina těchto akcí svým rozsahem přesahuje rámec jednoho roku.“

Jde například o rekonstrukci budovy radnice, kde se zároveň počítá s obnovou divadelního sálu a další etapou bude pokračovat i výstavba sportovního centra, konkrétně plaveckého bazénu. Letos by měl být dokončen také vodovod na Chlumu a dopravní přivaděč z obchvatu, na kterém se město podílí výstavbou infrastruktury, chodníků a veřejného osvětlení. Za reálné považuje radnice také zahájení v minulých letech opakovaně odkládané rekonstrukce Žižkovy ulice, a to v úseku od restaurace Batalion až po Barákovu ulici, včetně přestavby křižovatky u školy Na Daliborce.

„Rozpočet bude vyrovnaný s předpokládaným zůstatkem necelých tří milionů. Na straně příjmů se však do něho zapojí i úvěr ve výši zhruba 15 milionů korun, na který bude vypsáno výběrové řízení,“ upřesnil tajemník. V současné době Hořice již jeden dvacetimilionový úvěr splácí. Ani s novou půjčkou by však celková míra zadlužení podle vedení radnice neměla přesáhnout únosnou mez. Za přijatelnou přitom považuje hranici bankovních závazků na úrovni čtyřiceti milionů. „Cílem není zadlužovat město, ale pokud chceme některé investice realizovat, tak se bez úvěru neobejdeme. Je to běžný ekonomický nástroj,“ poznamenal Vais. Podotkl, že díky tomu se například vloni podařilo otevřít sportovní centrum, jehož návštěvnost se stále zvyšuje.


(jn)