Hořicko - Obce Hořicka - Bělohrad řeší, zda prodá Pardoubek Pondělí 22. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Bělohrad řeší, zda prodá Pardoubek

Překvapivý spor mezi zastupiteli vyvolala debata o dalším osudu turistické ubytovny Pardoubek v Lázních Bělohradě. Vlastník Anenských slatinných lázní, firma Puro-Klima, totiž o budovu projevil vážný zájem. Radní však nemají na prodej Pardoubku shodný názor, část z nich by totiž na jeho místě chtěla postavit například výletní restauraci s ubytováním, kulturním sálem a zázemím pro návštěvníky přilehlého koupaliště.

„Firma Puro-Klima požádala o odkoupení penzionu Pardoubek. Z návrhu vyplývá, že zde postaví nové zařízení, které připojí do komplexu lázní. Přislíbila, že nové prostory bude moci využívat i město,“ oznámil na posledním zasedání zastupitelstva bělohradský starost Pavel Šubr. On sám připouští, že by změna majitele mohla v krátké době vyřešit problém s chátrající budovou motelu, kde se za posledních deset let vystřídala už řada nájemců, z nichž někteří odcházeli s dluhy.

Asi největší diskuzi vyvolal znalecký posudek, podle kterého má penzion s přilehlými pozemky o rozloze 16 tisíc metrů čtverečných tržní cenu kolem dvou milionů a sedmi set tisíc korun. Část zastupitelů je ale přesvědčen, že areál má větší hodnotu, za kterou by jej bylo možné prodat.

„Myslím, že bychom se neměli zbavovat rodinného stříbra,“ prohlásila například v diskuzi vedoucí radnice Jitka Košťálová s tím, že město jinou nemovitost, která by se hodila k podobnému záměru, již nemá. Radní Jiří Wagenknecht připomněl, že město záměr na využití Pardoubku již zpracovalo a podle něj by nemělo podobný návrh opouštět. loni se totiž Bělohrad neúspěšně pokoušel získat na přestavbu objektu na školící a informační centrum za zhruba 50 milionů korun peníze z evropských fondů.

Naopak za prodej penzionu do soukromých rukou se staví Radim Kalfus. „Už přes deset let marně přemýšlíme, co s Pardoubkem. Ten objekt se stejně bude  muset zbourat a na jeho místě postavit něco jiného. Domnívám se, že není vhodné, aby do takové akce ¨vstupovalo město. Vím, že jako ředitel lázní mohu být podezírán z toho, že někoho protěžuji. Tohle ovšem není iniciativa lázní a já mluvím jako člen zastupitelstva,“ řekl Kalfus.

Radnice musí podle starosty v co nejkratší době vyřešit problém s nedostačujícím sociálním zázemím, jinak nechá hygiena objekt uzavřít. Ve špatném stavu je však také střecha.  „Pravdou je. že město i firma Puro-Klima mají prakticky shodný záměr, jak prostor Pardoubku využít. Zastávám ovšem názor, že město nebude umět nikdy podnikat tak dobře jako soukromý subjekt. Proto si myslím, že rozhodující bude cena, na které bychom se s kupcem mohli dohodnout,“ naznačil Šubr. Odhaduje, že zastupitelstvo je v této věci rozděleno zhruba na půl. Která strana získá víc hlasů, se rozhodne na příští veřejné schůzi.


(jn)