Hořicko - Obce Hořicka - Rozvojový plán Novopacka Pátek 24. května 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Rozvojový plán Novopacka

Účelem rozvojového plánu Novopacka je docílit ekonomicky fungující region se stabilní situací na trhu práce, kvalitou života jeho obyvatel a dopravní obslužností úměrnou významu a poloze regionu.

Na sestavování plánu pracuje několik odborných pracovních skupin. Vzhledem k dlouhodobému rozvojovému plánu dochází k prolínání již dnes prováděných akcí s rozvojovým plánem, který bude realizován až v příštích letech. Členové jedné z pracovních skupin nyní jednali o zlepšení veřejných služeb v regionu včetně zkvalitnění sociální a zdravotní služby. 

Vzhledem k absenci rychlé záchranné služby jedná město o jejím zřízení. Dále je v současné době připraven projekt na vybudování sociálně zdravotnického zařízení s rehabilitační ambulancí. Nová Paka má stále velký dluh k postiženým občanům, a proto město ve spolupráci se sdružením Život bez bariér sestaví postup odstraňování překážek pro tyto občany. 

Vzhledem k tomu, že v novopackém regionu je pouze jedno koupaliště na Pecce, uvažuje se o výstavbě nového nebo krytého bazénu i v Nové Pace. Pro zlepšení situace v této oblasti je v plánu rozvoje zahrnuto i zvýšení přístupnosti přírodních koupacích ploch v regionu. 

V oblasti služeb město podporuje výstavbu supermarketu. Všeobecně známá je i regenerace novopackého sídliště, která bude probíhat několik let. Pro sportovní vyžití plán uvažuje o rekonstrukci letního stadionu s volným přístupem k využívání volného času pro co nejširší veřejnost. Jedním ze záměrů rekonstrukce je pokrytí atletického oválu umělou hmotou, případně vybudování kempu a ubytovacích kapacit. 

Mezi dalšími plány je vytvoření městské internetové sítě, postupná rekonstrukce městského kulturního střediska na multifunkční kulturní centrum, další privatizace městských bytů a ze získaných peněz výstavba bytů nových, mezi kterými by měly být i byty sociální a startovací. Stále se uvažuje o možnosti dopravního zjednosměrnění centra města. Základní škola v Husitské ulici podala projekt na rekonstrukci svého hřiště, kde by byl položen umělý trávník a umělohmotný povrch atletického oválu. Nyní je za školou ve výstavbě víceúčelové hřiště pro míčové hry. 

Město má i další plány na zlepšení života obyvatel, které jsou již zahrnuty i v rozvoji. Byl podán projekt na výstavbu skateparku. Je rovněž uvažováno o výstavbě nového fotbalového hřiště, dokončení zakrytí zimního stadionu a o rozvoji lyžařského areálu, včetně rozšíření slalomového svahu a na něj napojení běžeckých tratí. 

Ke zlepšení turistického ruchu má sloužit vybudování cyklotras, včetně jejich značení a atlasu. Je rovněž navržena výstavba rozhledny na Krkonošské vyhlídce. Své plány pro rozvoj regionu prezentuje i Pecka. Zde by mělo dojít k rekonstrukci kostela sv. Bartoloměje a obecního domu jako kulturní památky. Samozřejmě je nutné zachránit kulturní dědictví hrad Pecka. Dále má Pecka ve svém plánu regeneraci a rozšíření místního koupaliště. Pomýšlejí zde i na výstavbu lyžařského areálu, rekonstrukci fotbalového hřiště a vybudování nového sportoviště s umělým povrchem. 


MÍLA POUR - dopisovatel NJ