Hořicko - Obce Hořicka - U Pardoubku se budou léčit lidé z arabských zemí Úterý 23. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
24.4.2007 - www.jicinsky.net
U Pardoubku se budou léčit lidé z arabských zemí

Vícepatrový lázeňský komplex s téměř 150 lůžky chce v průběhu dvou let postavit na místě bývalého městského penzionu Pardoubek společnost Anenské slatinné lázně Lázně Bělohrad. Klientelu zde budou tvořit především pacienti, kteří si pobyt a procedury hradí sami, mezi zahraničními návštěvníky mají převládat zejména lidé z arabských zemí.

„Vzhledem k situaci, v jaké se nachází české lázeňství, nemůžeme bohužel očekávat, že by se podařilo výrazněji rozšířit tuzemskou pojištěneckou klientelu. Nové zázemí proto bude určeno především pro takzvané samoplátce a pro zahraniční návštěvníky,“ sdělil ředitel bělohradských lázní Radim Kalfus.

Z investičního záměru vyplývá, že lázně budou chtít do nového pavilonu přilákat především arabskou klientelu. Tuto skutečnost však ředitel nechtěl zatím příliš komentovat, nicméně připustil, že kontakty se zástupci z arabského světa už byly navázány.

Hlavní pětipodlažní objekt vyroste v těsné blízkosti hráze místního rybníka asi sto padesát metrů od stávajícího areálu lázní. Na centrální budovu mají vnitřní kolonádou navazovat nižší pavilonová křídla. Kromě lůžkové části s desítkami pokojů a několika apartmány zde budou soustředěny různé léčebné a rekondiční procedury s rehabilitačním bazénem a společenské prostory s možností využití pro pořádání konferencí a kongresů.

„Většinu léčebných, rekondičních i wellnessových procedur budou využívat ambulantně obyvatelé celého regionu - tak jako je tomu v případě stávajícího provozu Anenských slatinných lázní. Kulturní aktivity probíhají a budou probíhat ve spolupráci s městem,“ uvádí se mimo jiné v záměru, který je nyní posuzován z hlediska vlivů na životní prostředí.

Radnice podle vyjádření starosty Pavla Šubra plánované rozšíření lázní vítá. S investicí by totiž bylo spojeno například i navýšení počtu zaměstnanců. Předpoklad je, že vznikne asi stovka nových pracovních míst.

„S projektem jsme byli poměrně podrobně seznámeni. Na společné schůzce jsme diskutovali i záležitosti, které s ním jsou spojeny, například problematiku parkování. Ta by měla být vyřešena výstavbou nového parkoviště asi pro 120 aut, díky kterému by se naopak mohla uvolnit stání v přilehlých ulicích směrem k centru města,“ sdělil Šubr.

Současný areál bělohradských lázní, které se specializují na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, tvoří tři pavilony a samostatná budova léčebny pro děti a dorost. V poslední době se zde ročně vystřídá nejméně šest tisíc pacientů.

Lázně od roku 1992 průběžně investují do modernizace a rozšíření ubytovacích kapacit a služeb, celkové výdaje už dosáhly hranice kolem 300 milionů korun.


(jn)