Hořicko - Obce Hořicka - Za výukou míří děti do nákupního střediska Čtvrtek 23. května 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Za výukou míří děti do nákupního střediska

Chomutická základní škola už kapacitně nevyhovuje. Obec připravuje projekt na její rozšíření, v příštím roce chce zažádat o dotaci.

Že se do obchodu nemusí chodit jen nakupovat, vědí velmi dobře místní děti. Vzhledem k malým prostorům a nedostatku tříd musí část výuky žáků zdejší základní školy probíhat právě v objektu nákupního střediska.

„Budova školy pochází ještě z dob první republiky. Zkolaudována byla někdy přibližně v roce 1932 a na tehdejší poměry byla dostačující. Nás už ale dlouhodobě trápí nedostatek místa ve škole. Jednoduše řečeno, prostory nyní už kapacitně nevyhovují," vysvětlil starosta Zdeněk Rajm jeden z problémů, který obec momentálně asi nejvíce trápí.

Protože děti se do školy nevejdou, byly přibližně před deseti lety zřízeny dvě třídy v prvním patře místního nákupního střediska, které se nachází naproti škole přes silnici. Za tu dobu se z nich podle ředitelky Hany Tulkové staly plnohodnotné učebny s moderním vybavením. „Děti ve třídách mají i interaktivní tabuli. Rovněž tyto učebny jsou největšími, kterými škola disponuje," prozradila ředitelka a dodala, že největší problém spočívá v tom, že malí studenti musí často přebíhat do protější budovy.

„Žáčci do školy musí docházet například na výuku informatiky, tělocviku nebo do jídelny a družiny. Na druhou stranu je pravda, že se děti umí rychle obléct, protože to neustále trénují," usmívá se Tulková a dodává, že odloučené pracoviště má i své výhody. „Sama jsem tam vyučovala a za velké plus považuji těsnější kontakt učitele s dítětem. Kdykoliv se vyskytne jakýkoliv problém, s jakýmikoliv starostmi, žáček jde hned za vyučujícím, což je skvělé," zdůrazňuje ředitelka jeden z kladů.

I přesto toto řešení není ideální a zastupitelé se tady po letech rozhodli jednat. „Rádi bychom využili dotačního titulu ze státního fondu životního prostředí a prostory základky rozšířili tak, abychom dvě odloučené třídy dostali do budovy," představil starosta Zdeněk Rajm budoucí plány a dodal, že místo na to v základní škole je.

„V tomto případě bychom využili půdních prostor, kam chceme umístit minimálně tři odborné učebny včetně kabinetů a sociálního zařízení. Rovněž počítáme s vybudováním bezbariérového přístupu, takže součástí projektu je i výstavba výtahu," přibližuje starosta.

Projekt na rozšíření základní školy je nyní ve fázi příprav.

„Žádost o dotaci je nutné podat, myslím, do konce února příštího roku a já předpokládám, že to stihneme. Zda-li jsme uspěli se dozvíme někdy na podzim 2017. Pokud to dopadne, s realizací počítáme během roku 2018 až 2019," věří Rajm v úspěch.

Autor: Pavla Franzkiová, zdroj: http://jicinsky.denik.cz/zpravy