Hořicko - Obce Hořicka - Masakr na úlibické křižovatce. Oprava začala, doprava skončila Úterý 23. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Masakr na úlibické křižovatce. Oprava začala, doprava skončila

Ve čtvrtek 24.srpna začala oprava kruhové křižovatky v Úlibicích. Doprava z Jičína zkolabovala. Řidiči stáli hodinu v koloně!

Bouračka na čtyřpruhu nebo v Úlibicích? Co se to k sakru děje? Jičín byl včera zašpuntovaný už na výjezdovce v Hradecké ulici, auta stála z Úlibic do Jičína, od Hořic až za Konecchlumí. Nešlo o žádnou tragickou nehodu, ve čtvrtek byla zahájena dlouho avizovaná oprava úlibické křižovatky silnic I/16 a I/35. Rekonstrukce „kruháku“ je řešena za provozu, provoz řídí pracovníci firmy. Přesto hned první den kolabuje.

„Když jsem viděl tu frontu až za Konecchlumí, vzal jsem to zkratkou přes Lužany, přesto jsem v Úlibicích čekal ještě dvacet minut,“ hořekoval řidič Dominik, který tak nestihl domluvenou schůzku.

Další řidič uvízl už v Hradecké ulici v Jičíně.

„Tečou mi nervy, zkusil jsem to, trvalo mi to z Jičína do Úlibic hodinu,“ zavolal nám Radek, který cestoval z Jičína do Hořic.

Okružní křižovatka bude postupně uzavřena ve třech částech. Stavba bude během dne řízena pracovníky firmy na všech třech směrech, v noci semafory. Problém by neměl být jedině ve směru z Nové Paky na Jičín, kde budou vozidla odkloněna na provizorní samostatný pruh.

„Vyfrézujeme třináct centimetrů, úsek se bude sanovat, pak položíme ve dvou vrstvách nový asfaltový povrch. Opraví se i poškozené ostrůvky. Při provozu to bude náročné,“ popisuje práce Ladislav Grof, který má problematickou stavbu na starosti.

Náhradní trasy přes okolní obce mohou volit jen řidiči osobních automobilů, nákladní vozidla nad 3,5 tuny mají dopravními značkami zakázán průjezd obcí Dřevěnice, Lužany a na dalších místech.

„Právě v těchto obcích budeme dohlížet na to, zda řidiči dodržují dočasně instalované zákazové značky,“ uvedl Petr Dejmek z dopravního inspektorátu v Jičíně. „Značky zákazu vjezdu jsou na místě a právě tu stojí policejní hlídka. Kamion projel jeden, aut požehnaně,“ okomentoval stav v Lužanech starosta Martin Mitlöhner.

„Už jsme zaregistrovali zvýšený nárůst dopravy,“ hlásila starostka Studeňan Zdeňka Brixová.

Právě přes Studeňany vede jedna z únikových cest z Jičína, ale i tato komunikace prochází rekonstrukcí a od 4. září bude uzavřena. Řidiče tak objížďka navede do Valdic, kde je silnice právě v rekonstrukci, dále přes Soběraz do obce Radim a Dřevěnice.


Úlibická křižovatka
Podle silničářů je to nejhorší křižovatka v kraji, navíc soustavně přetížená. Její opravu zadalo Ředitelství silnic a dálnic Praha, stát bude 4,5 milionu. Práce byly zahájeny 24. srpna, termín ukončení je 22. října. Ve dnech 30. září a 1. října má být křižovatka kvůli pokládce obrusných vrstev zcela uzavřena. Objízdná trasa bude pro osobní automobily vedena přes Lužany, nákladní doprava bude obousměrně vedena pře Hořice – Lázně Bělohrad a Novou Paku.

Autor: Iva Kovářová