Hořicko - Sport - Tragická nehoda na hořickém okruhu Pátek 14. června 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
23.6.2008 - www.jicinsky.net
Tragická nehoda na hořickém okruhu

Smrtelná nehoda poznamenala nedělní program motocyklových závodů Česká Tourist Trophy v Hořicích. O život přišla dvoučlenná posádka jedné ze soutěžních sajdkár. Závodní stroj vyjel z trati krátce před jednou hodinou odpolední. Technická závada na motocyklu byla vyloučena, příčina neštěstí je ale zatím v šetření.

K nehodě došlo na známém přírodním okruhu, kde se pravidelně jezdí 300 zatáček Gustava Havla a veteránský závod Tourist Trophy. Pro posádku sajdkáry se stala osudná pravotočivá zatáčka na dachovské křižovatce, kde vyjela z trati. Za řídítky závodního speciálu seděl sedmapadesátiletý řidič a vedle něj na plošině jeho sedmadvacetiletá dcera.

„Oba po nárazu závodního stroje do stromu utrpěli velmi vážná zranění, kterým podlehli. Přivolaní zdravotníci se sice ještě snažili muže oživovat, ale bohužel bezvýsledně,“ informovala okresní policejní mluvčí Hana Klečalová.

Tragická nehoda se stala v době, kdy sajdkára projížděla jedno z posledních kol závodu. Pořadatelé poté po dohodě s traťovým komisařem a policií závod ukončili.

„Je to velmi smutná událost, bohužel při motoristickém sportu se něco takového nedá nikdy dopředu úplně vyloučit. Jistá míra rizika tam je vždy, a každý s tím musí počítat. Pokud ale vím, tak pořadatelé pro bezpečnost závodníků i diváků kolem trati dělají pokaždé maximum,“ řekl starosta Hořic Ivan Doležal, který odmítá debaty o možném zrušení těchto tradičních závodů.

„Nemyslím si, že by bylo na místě diskutovat o zrušení závodů. Je to tradice, ve které by se podle mého názoru mělo nadále pokračovat. Spíše se domnívám, že by město mohlo například přispět na zvažovaný pomník věnovaný tragicky zesnulé posádce,“ poznamenal starosta.

V posledních letech mají organizátoři motocyklových závodů v Hořicích smůlu. I na loňské Tourist Trophy došlo k smrtelné nehodě, když se při závěrečné ukázkové jízdě vozidel uvolnilo špatně zajištěné kolo jednoho z historických aut. Kolo vyletělo mimo trať, kde zranilo diváka, který krátce po převozu do nemocnice následkům těžkého zranění podlehl. (jn)