Hořicko - Sport - Hořice mají mistra republiky Pátek 24. května 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice mají mistra republiky

Motocyklový tým Kamenických, má za sebou úspěšnou sezonu 2010.

Kameničtí startovali v Evropském poháru, tedy UEM Supermono Cupu a samozřejmě i v domácím šampionátu.

Sezona začala v dubnu, když se jel závod na belgickém okruhu Spa-Francorchamps. Libor dojel na senzačním pátém místě a jeho starší bratr Martin na desátém. Měli jsme radost, že se Martin opět vrátil do sedla závodního motocyklu, když se dlouho zotavoval ze ztráty imunity.

Po závodech ve Spa, se jel první mistrovský závod u nás, tedy na Slováckém okruhu. Zde Libor zvítězil a pak se všichni stěhovali na Kamenických domácí trať, tedy do Hořic na závody Fuchs Oil 300 zatáček Gustava Havla. Zde měl ale Libor smůlu a šachovnicový praporek neviděl. Ale Martin si na podium vystoupil, když bral vavřínový věnec za třetí místo.

Týden po Zatáčkách se tým stěhoval do Nizozemí, na věhlasný okruh u Assenu. Zde opět bratrské duo bodovalo. Body bral Martin za sedmé místo a Libor na čtrnácté.

Na úspěšnou misi z Assenu, chtěli Kameničtí navázat na dalším mistráku v Ostravě- Radvanicích a také na Těrlickém ohruhu u Havířova. Pečlivá příprava jezdce i stroje slavila úspěch i zde a Libor zvítězil. V hlavě už cestovaly myšlenky, že by mohl vyjít český titul ve třídě Supermono, ale to se měl jet ještě jeden závod.

Ještě než na tento poslední závod do Kyjova tým odcestoval, vydali se na cestu za dalším závodem Evropského poháru. Tentokrát do Německa na okruh Oschersleben. Tam jezdci jeli dva závody a i zde si Libor dojel pro body, které získal za 18. a 19. místo. Martin v prvním závodě havaroval a ve druhém již nenastoupil.

A pak už hurá do Kyjova, poprat se o celkové vítězství v domácím šampionátu. Karty byly rozdány. Libor celkově vedl před Karlem Kalinou a všichni jsme čekali, jak právě závody v Kyjově dopadnou. Treninky naznačily, že to bude právě jejich závod. V neděli, tedy v den hlavního závodu, zasáhla vyšší moc. Po nehodě Josefa Duchana, byl závod zastaven a zrušen a tím se Libor Kamenický stal mistrem České republiky ve třídě Supermono pro rok 2010.

Titul je po zásluze v týmu Kamenických, kteří jsou členy AMK Hořice a otec obou jezdců, Libor senior, je navíc jedním ze členů vedení hořického Automotoklubu.

Vzorná byla i reprezentace na Evropském poháru, pokud jde o výsledky, ale také co se týká prezentace českého motocyklu MaliJawa.
Ladislav Kočí