Hořicko - Sport - Kuželkáři Hořic vyhráli počtvrté za sebou Úterý 7. února 2023 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Kuželkáři Hořic vyhráli počtvrté za sebou

Druholigoví kuželkáři dál pokračují ve výborných výkonech a ke svým třem předchozím výhrám za sebou přidali další.
Tentokrát si poradili s dalším soupeřem, který je v tabulce skupiny A před nimi, na domácích drahách porazili pátou Sadskou 6:2 a sami se usadili na šesté příčce. Na tu se posunuli po překvapivém, ale zaslouženém vítězství v minulém kole u tehdy vedoucích Trnovan.

Utkání se Sadskou začalo náporem domácích hráčů Radka Kroupy v duelu s Martinem Schejbalem a Ladislava Zívra s nejlepším hráčem hostů Alešem Košnarem, jemuž zároveň patří třetí místo v hodnocení jednotlivců.

Na prvních dvou drahách domácí hráči dominovali (Kroupa 151 a 135, Zívr 143 a 140). Na zbývajících dvou ale své vítězství potvrdil jen Kroupa skvělými výsledky 158 a 154. Láďa Zívr přece jen ztratil a na obou prohrál, když zaznamenal 133 a 127 bodů, ale o čtyři kuželky udržel vedení v zápase a po prvních dvou hráčích tak domácí vedli 2:0 se slušným náskokem 88 kuželek.

Ve druhých dvojicích za domácí nastoupili Jaromír Šklíba a Vojta Tulka. Šklíba hrál od začátku s Antonínem Svobodou dramatický a hlavně vyrovnaný zápas, o čemž svědčí výsledky na jednotlivých drahách (139:141, 144:141, 141:143, 136:128) se šťastnějším koncem pro domácího hráče, v jehož prospěch mluvilo sedm kuželek.

Vojta Tulka nasadil v zápase s Janem Renkou pekelné tempo, na první dráze zaznamenal se 159 body nejlepší výsledek dne a šel jasně do vedení. Ve výborném výkonu pokračoval i na dalších dvou drahách (145 a 142 bodů) a ani slabší výsledek na poslední (122) mu nevzal zaslouženou výhru. Po ní tak Hořičtí vedli už 4:0 a k dobru měli 132 kuželek.

V závěrečných dvou zápasech pak oba hořičtí hráči s přehledem udržovali náskok, které družstvo předtím získalo. Jiří Baier i Zdeněk Pecina sice s Václavem Schejbalem resp. s Tomášem Bekem prohráli shodně 1:3, ale dohromady na své soupeře ztratili jen 33 kuželek, což v součtu všech zápasů znamenalo výhru Hořic 6:2 při poměru bodů 3347:3248.

Více než padesátka spokojených diváků sledovala výborný zápas, ve kterém domácí opět potvrdili vzrůstající výkony. Za zmínku stojí opět skóre Radka Kroupy v dorážkách, po 223 a 206 bodech v minulých kolech tentokrát shodil dokonce 235 kuželek, což byl třetí nejlepší výkon víkendu ve dvou nejvyšších domácích soutěžích (1. liga a dvě skupiny 2. ligy).

Na výborných výkonech se určitě podepsaly dobrá tréninková morálka, která pomohla ke stabilitě výkonů Vojty Tulky, a také pro většinu soupeřů málo čitelná, ale o to účinnější hra mladého Ládi Zívra.(mk)