Hořicko - Sport - Štikovská rokle znovu ožije (3.-5.7) Středa 17. dubna 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Štikovská rokle znovu ožije (3.-5.7)

Týden po závodech v německém Matschenbergu  (3. – 5. července 2015) odstartují nejlepší autokrosaři Evropy na legendární trati ve Štikovské rokli v letošním třetím závodě mistrovství Evropy nazvaném FUCHS OIL Autocross Nová Paka FIA mistrovství Evropy.

Již nyní je jasné, že se bude jednat o jednu z nejpočetnějších účastí, ne-li rekordní. Co především špičkové jezdce láká? Členitá písčitohlinitá trať s větším převýšením , zatáčky přes horizont, navíc obráceně klopené, prudký sjezd i výjezd, nejtechničtější pasáž „U studánky" nebo neopakovatelná divácká atmosféra? Touha aspoň jednou v packé aréně zvítězit?

Těsně před včerejší tiskovou konferencí se počet přihlášených zastavil na čísle sto čtyřicet a je prakticky jasné, že semifinálové jízdy, které určí vždy nejlepší desítku pro finále, se pojedou zřejmě ve všech čtyřech kategoriích – Junior Buggy, Touring Autocross, Buggy 1600, a Super Buggy. A právě v posledně jmenované královské divizi je přihlášených nejvíce – více než padesát. Ze současných hvězd evropského autokrosu nechybí nikdo – Stubbe, Hinnenkamp, Albers, Callaghan, Kubíček, Hošek, Turek, Štětina, De Jong, Dufour, Fejfar, Brožkovi, Pleskovas, Neumann, Výborný, Mandel, Peters, Buddelmeyer, Nosálek, Sekanina, Musil, Šmíd.

Podle poslední předpovědi počasí se mají teploty ve dnech 3. – 5. července vyšplhat nad pětadvacet stupňů, a tak Štikovská rokle zažije opravdu horký víkend. Velkému počtu přihlášených museli organizátoři z Autoklubu Nová Paka přizpůsobit časový harmonogram. Po pátečních přejímkách se v sobotu začne volnými tréninky již od 9.00 hodin. Měřené tréninky, které rozhodnou o postavení jezdců do prvních jízd, startují o dvě hodiny později. Sobotní program zakončí první kvalifikační jízdy od 15.45 hodin.

Nedělní program otevřou v 9.00 hodin druhé kvalifikační jízdy. V 11.00 hodin proběhne slavnostní zahájení závodu s představením jezdců. Ve 12.15 začnou třetí kvalifikační jízdy a závody vyvrcholí od 15.00 hodin semifinálovými a finálovými jízdami.

Ředitelem novopackého závodu je Ladislav Tejchman, hlavním sportovním komisařem pak Wlodek Szaniawski z Polska. Z Rakouska přijede pozorovatel FIA Franz Landauf a technickým delegátem FIA je Němec Lutz Speer. Do tiskového střediska se již akreditovalo více jak padesát novinářů a fotografů z deseti zemí Evropy. Pavel Vydra, jicinsky.denik.cz