Hořicko - Školy - Zájemcům o místo ředitele Pátek 14. června 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Zájemcům o místo ředitele

Konkurz na ředitele sochařsko kamenické školy v Hořicích se bude opakovat. Předcházela tomu žádost profesních sdružení, která si přejí, aby v čele ústavu stanul odborník. Kraj jim vyšel vstříc a vypíše nové výběrové řízení s celostátním dosahem. Navíc Hořice jsou ochotny nabídnout uchazečům městský byt.

„Rada kraje vyslechla žádost svazu kameníků a další odborné veřejnosti a konkurz vyhlásí znovu,“ potvrdil krajský radní a starosta Hořic Ladislav Vrba. Zástupci oboru se podle něj domnívají, že oznámení o konání tohoto řízení mělo být prezentováno v celostátním tisku. "„Říkají, že vzhledem k významu školy by měl dostat příležitost maximální okruh potenciálních zájemců. I když jde o neobvyklou situaci, rada se s návrhem ztotožnila,"“řekl Vrba. „Město se také rozhodlo, že uchazečům o místo nabídne nájemní byt,“ doplnil.

Současný ředitel Josef Pažout odchází do důchodu a na jeho místo se v minulém kole přihlásili čtyři kandidáti. Všichni jsou členy zdejšího pedagogického sboru. „Škola v Hořicích je naprosto výjimečná, jako jediná u nás vychovává techniky se zaměřením na těžbu, což je oblast, kterou náš úřad dozoruje. Proto je logické, že jsme se rozhodli nominovat jednoho zástupce do výběrové komise,“ uvedl šéf kanceláře předsedy Českého báňského úřadu Josef Suldovský. Sochařsko kamenická škola byla založena jako první v českých zemích a v červnu oslaví 120 let svého trvání.


(jn)