Hořicko - Školy - Studenti hořické sochařské školy tvoří samostatné práce Neděle 25. února 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Studenti hořické sochařské školy tvoří samostatné práce

Během tří dnů vznikají vždy v závěru školního pololetí tzv. klauzurní práce. Studenti 2. - 4. ročníku vytvoří díla na zadaná témata. Smyslem klauzur je vytvořit bez většího zásahu učitele samostatně vlastní práci. Ukáže se, jaké má žák myšlení a výtvarné schopnosti; často vzniknou velmi zdařilé věci, hodnotí pedagog hořické školy, akademický sochař Michal Moravec.

Nejzdařilejší plastiky vzniklé z modelovací hlíny budou odlity do sádry a později, zhruba v květnu, budou vysekány do kamene. Témata prací zadávají jednotliví učitelé vyučující předmět modelování. V letošním roce se studenti druhého ročníku zhostili tvorby na téma kompozice dvou těles, třeťáci mohli tvořit motivy divadelní či karnevalové. Pro čtvrtý ročník bylo určeno téma světců, ať již skutečných či fiktivních, volným kompozicím nebyly kladeny žádné meze. Právě studenty posledního ročníku čeká v tomto období mnoho práce. Nyní jsou odevzdávány materiály s přihláškami do prvního kola na vysoké školy uměleckého zaměření, na které se většina mladých hlásí.

V plném proudu jsou i přípravy na maturitní ples. Koncem školního roku plánuje vedení školy zorganizovat mezinárodní studentské sympozium, jehož konkrétní termín bude ještě upřesněn.


Alena Kaňková
Jičínský deník - 25.1.2007