Hořicko - Školy - Ředitelem hořické základní školy Na Daliborce Milan Smolík Pátek 24. května 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Ředitelem hořické základní školy Na Daliborce Milan Smolík

Milan Smolík, který nedávno odstoupil z funkce ředitele druhé základní školy v Jičíně kvůli problémům s dodávkou nového vybavení do kuchyně a na místo se chtěl vzápětí zase vrátit, uspěl v konkurzu na místo ředitele základní školy Na Daliborce v Hořicích.

„Pan Smolík předložil dobrou koncepci dalšího fungování, prokázal, že má dostatek zkušeností, a byl tedy vybrán jako nejlepší uchazeč. I když pravdou je, že ve finále jsme se rozhodovali mezi ním a dosavadní ředitelkou Ladou Štěpánkovou,“ řekl starosta Ivan Doležal.

Hořická radnice si tak vybrala Smolíka krátce poté, co jej naopak jičínská radnice i přes silnou podporu jeho kolegů, rodičů žáků a školské rady odmítla ve výběrovém řízení na místo ředitele devítiletky na Husově ulici v Jičíně. Tamní učitelé dokonce sepsali proti radnici ostře formulovaný otevřený dopis, v němž se za Smolíka jednoznačně postavili. „O problému s dodávkou kuchyňského zařízení do školy v Jičíně za ředitelování pana Smolíka víme. O problému nám řekl a jasně jej pojmenoval, a hlavně dokázal situaci urychleně řešit. Bylo by však správné také říct, že zkušenosti lidí z praxe naznačují, že v podobné pozici se může kdykoliv ocitnout skoro každý ředitel, který řeší takové investice. Takže je to spíš důrazné ponaučení, nic to však nemění na tom, že pan Smolík má své nesporné kvality,“ míní Doležal.

Do výběrového řízení na ředitele ZŠ Na Daliborce se přihlásilo celkem sedm kandidátů, ale jen čtyři postoupili do užšího kola, kromě Smolíka a Štěpánkové také Jitka Pourová a Břetislav Jirovec.


(jn)