Hořicko - Školy - Hořický chemik získal medaili Úterý 23. července 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořický chemik získal medaili

Další mezinárodní úspěch si může na své konto připsat student druhého ročníku vyššího gymnázia Ondřej Hák. Na dubnové přírodovědné soutěži ve švédském Göteborgu získal se svým týmem stříbrnou medaili.

„Ondra je vynikající student, úspěšný v mnoha soutěžích. Reprezentuje nejen školu, ale i Hořice, kraj a celou Českou republiku,“ řekl ředitel Gymnázia a VOŠ Hořice Josef Lindauer s tím, že mu s náročnou přípravou pomáhají kantoři.

Přírodovědná soutěž EUSO se konala už osmým rokem a letos se jí zúčastnilo 42 týmů z 21 zemí Evropské unie. Čeští studenti zářili na prvních dvou příčkách. „Obhájili loňské vítězství ze španělské Murcie, a stali se tak podruhé za sebou absolutními vítězi, což se ještě nikomu nepodařilo,“ řekla Jana Ševcová z Národního institutu dětí a mládeže ministerstva školství.

Ondřej Hák je vyhraněný chemik a ve škole se učí podle individuálního plánu, protože se po celém světě často utkává ve vědomostech, a to i se staršími soupeři. Na zkoušky samozřejmě jezdí a plní je bez problémů.
(zuz, čtk)