Hořicko - Školy - Mladí sochaři z Hořic tvoří na Pražském hradě Sobota 13. července 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Mladí sochaři z Hořic tvoří na Pražském hradě

Hořičtí studenti v rámci týdenního pražského sympozia dokončí tři plastiky.

Pět studentů a dva absolventi Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích se od 19. do 23. září účastní 2. ročníku sochařského sympozia v prostorách Pražského hradu. Pod vedením akademického sochaře, profesora Michala Moravce zde budou dotvářet plastiky, jejichž společným jmenovatelem jsou postavy, jež historicky souvisí se Zlatou uličkou Pražského hradu — Kartářka, Vězeň a Magistr Kelly.

Podle informací ředitele školy Josefa Moravce se žáci se svými sádrovými návrhy účastnili nejdříve soutěže, kde byly komisí vybrány tři nejzdařilejší plastiky. Pracovat na sochách začali autoři 1. září vždy po vyučování, nyní získají díla konečnou podobu právě na zmíněném sympoziu. Oficiální předání plastik je plánováno na pátek za účasti pozvaných hostí a také Livie Klausové.

„První sympozium se konalo předloni, kdy se předání zúčastnila rovněž paní Livie. Moc mile mě překvapila její vřelost a zejména to, že se zajímala o tvůrce soch a jejich práci. Dokončit během čtyř dnů plastiky z hořického pískovce je opravdu enormní výkon, navíc figurální sochařina je nejnáročnější a studenti si pozornost rozhodně zaslouží,“ míní ředitel školy. Organizátorem akce je Správa Pražského hradu spolu s Odborem památkové péče Kanceláře prezidenta republiky. Letos je na sympozium přizvána ještě další odborná škola.

Hořičtí od pondělí hostí ve své škole dvacet pražských dětí ze Základní školy s rozšířenou výtvarnou výchovou ve Vodičkově ulici. Během týdne zde budou vytvářet 13 reliéfů z ytongu.


Autor: Iva Kovářová