Hořicko - Sport - Kulturistika - Medailon Ivana Horáčka, bronzového z MS 2001 Pátek 14. června 2024 
Kulturistika
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
12.4.2002 - Redakce
Medailon Ivana Horáčka, bronzového z MS 2001

Ivan Horáček spolu se Zdeňkem Lhotou, organizátorem kulturistických akcí v HořicíchSnad každé město je něčím proslulé a významné. Ani Hořice v Podkrkonoší v tomto směru rozhodně nejsou výjimkou. Motocyklový závod "300 zatáček Gustava Havla", výroba hořických trubiček, Střední škola kamenická a sochařská jsou pojmy, které rozhodně značně přerůstají regionální význam a jejich věhlas přesahuje republikovou úroveň.

Ovšem Hořice mají i své výjimečné osobnosti. Z oblasti sportu je jednou z nejvýraznějších pan Ivan Horáček. Kdo by potkal Ivana na ulici , rozhodně by v nenápadném pánovi středního věku netušil několikanásobného mistra republiky v kulturistice veteránů. Ivan rozhodně svým skromným vystupováním nepřipomíná typického plážového kulturistu, který chodí se stále napumpovanými svaly s rukama daleko od těla. A že by se měl čím chlubit! Vždyť i ve věku 53 let(!) by asi těžko hledal v Hořicích konkurenci. Aby ve své věkové kategorii našel borce sobě rovné, musel si udělat výlet až do Španělska. Na mistrovství světa veteránů počátkem prosince nejel ovšem již jako žádný nováček.

Bronzová medaile z mistrovství světa roku 2001Jeho výsledky jsou obdivuhodné. Hned po prvním startu v roce 1998 se dostal do finále, obsadil šesté místo a od té doby se stále zlepšuje. V roce 2000 již byl čtvrtý a konečně v roce 2001 si poprvé sáhl na mistrovství světa na medaili a to bronzovou! Pouze dva borci na světě ve věkové kategorii nad 50 let byli nad jeho síly. Doufejme, že při jeho stále se zlepšujících umístěních, můžeme ve skrytu duše pomýšlet i na titul nejvyšší. Ivan ovšem „prohání" i své soupeře o generaci mladší. Bronzová medaile na mistrovství České republiky v kategorii do 90 kg je toho nejlepším dokladem!

Výsledky i sebelépe nadaných jedinců nevznikají ve vzduchoprázdnu. Vždy je k tomu potřeba určitého vstřícného prostředí a tradice, který tento sport v Hořicích má. Oddíl kulturistiky za minulého režimu se prezentoval celou řadou velmi kvalitních borců, kteří dosahovali republikové úrovně. Na jeho činnost navázalo již v soukromých rukou fit centrum City fitness pod vedením Bohuslavy Lhotové a Romana Sklenáře.

Nyní již zdaleka tolik mladých lidí není ochotno podstoupit řeholi výkonnostního sportu jako dříve, ale Ivan představuje hvězdnou stálici, které se dostává ve fitu maximální podpory. Ovšem to by zdaleka nestačilo. Příprava špičkového sportovce, natož kulturisty na závody je finančně velmi náročná a představuje částku v řádech několika desítek tisíc korun a to především ve výživových doplňcích. Není to tak dlouho, co si Ivan hradil veškerou přípravu prakticky sám. Již slyším komentáře typu: „to bych se na to mohl vy……" a doplňte si nějaké neslušné slovo. Ano, kulturisté jsou v očích veřejnosti většinou nepochopení či nepochopitelní šílenci, kteří pro úspěch na pódiu obětují často veškeré své úspory. Opravdu z hlediska jiných sportovců naprosto nesmyslné. Ale Ivan měl štěstí, protože si našel sponzora z nejpovolanějších - výrobce doplňků sportovní výživy , mlékárnu PROMIL Nový Bydžov. Ten zcela pokrývá jeho potřeby v této oblasti. I to je jeden z faktorů Ivanových úspěchů v posledních letech.

Ing. Jan Smejkal, Hradec Králové