Hořicko - Sport - Kulturistika - Poklona organizátorovi Pátek 14. června 2024 
Kulturistika
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
15.4.2002 - Redakce
Poklona organizátorovi

S oblibou se říká, že každý je nahraditelný. No nevím, ale já jsem se již několikrát přesvědčil, že v kulturistickém sportu to tak není. Jsou osobnosti se kterými daný sport v určité oblasti jak se říká „stojí i padá". A takovou osobností v Hořicích je Zdeněk Lhota.

Začátkem devadesátých let úspěšný závodník se po úrazu začal zcela věnovat propagaci kulturistiky a vytváření podmínek kulturistice, fitness a tím samozřejmě podmínek zdravého životního stylu pro co nejširší veřejnost. O Zdeňkovi v souvislosti s Ivanem Horáčkem nepíši náhodně. Nebudu daleko od pravdy, když prohlásím, že právě Zdeněk stál u zrodu Ivanových mezinárodních úspěchů. On Ivana doslova „vyhecoval", aby se ucházel o reprezentační „trikot" v kategorii veteránů, posléze prošlápl cestičku k sponzorské spolupráci. Stál u zrodu fit centra v jehož čele stojí nyní jeho manželka a jako prostředek popularizace kulturistiky zvolil činnost nejvhodnější, ale i nejnáročnější: pořádání soutěží. Navázal velké množství mezilidských kontaktů a tak se mu daří soutěže velmi dobře sponzorsky zajistit.

Zdeněk Lhota s trofejemi pro vítěze jím organizovaných soutěžíA to tak dobře, že soutěže jim pořádané mají punc nejvyšší kvality v rámci celé České republiky. I když se říká , že je dnes vše o penězích, tak samotní sponzoři by nestačili. K tomu přistupují jeho výjimečné organizátorské schopnosti a obětavost ve snaze dotáhnout do dokonalosti každou zdánlivou maličkost. Zdeněk nic neponechává při soutěži náhodě. A výsledek? Precizní akce, jejichž kvality s vysokým uznání hodnotí Svaz kulturistiky a fitness České republiky, který Zdeňkovi s důvěrou svěřuje i ty nejvíce náročné. A že jich nebylo málo. Jen je vyjmenovat by znamenalo popsat půl strany. Takže jen rámcově: od dorosteneckých soutěží až po muže a ženy, od oblastních přeborů až po mistrovství Čech. Nebýt prostorově kapacitních limitů, poslední z pořadatelských vrcholů, tedy mistrovství celé ČR by bývalo v tomto výčtu dozajista již dávno nemohlo chybět.

Ani letos nepřijdou příznivci kulturistiky zkrátka: 27. dubna pořádá Zdeněk Lhota a jeho sehrané společenství pod názvem City Trend oblastní přebor severních, východních a středních Čech mužů a žen, jako vždy v domě kultury Koruna. Vůbec nepochybuji, že jak závodníky, tak diváky opět čeká sportovní i estetický zážitek nejvyšší úrovně. Tomuto nadšení jsem vždy fandil a fandím a všem zúčastněným přeji jak jinak, než zcela zasloužený úspěch.

Ing. Jan Smejkal, Hradec Králové

Poznámka k zobrazeným cenám pro vítěze:
Autorem první ceny pro rok 98 ( kulturistické torzo) byl student SPŠ kamenické a sochařské Jiří Tymel.
Autorem všech dalších ( bohyně vítězství NIKÉ) je ak. soch. Michal Moravec z Hořic. Jedná se o díla vyhotovené výhradně pro tuto akci, tedy skutečně o unikátní originály.