Hořicko - Kultura - Hořické kino přivítá tvůrce filmu Alois Nebel. Úterý 23. července 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
18.10.2011 - www.jicinsko.cz
Hořické kino přivítá tvůrce filmu Alois Nebel.

Tvůrci jednoho z nejočekávanějších českých filmů letošního roku, celovečerní adaptace kultovního komiksu Alois Nebel, přijedou do Hořic na tamní premiéru. Příběh o samotářském železničáři uvede v místním kině v pátek 21. října autorská dvojice - spisovatel a scénárista Jaroslav Rudiš a výtvarník a spoluautor scénáře Jaromír Švejdík. Účast přislíbil také Noro Držiak, který dohlížel na animaci.

Navíc ještě před promítáním filmu, které začne v 19.30, připravila městská knihovna ve svých prostorách na náměstí od 17.30 autorské čtení Jaroslava Rudiše. A po projekci se diváci mohou v kině zúčastnit koncertu skupin Chodská Junta a Nikola Brasko.

U příležitosti premiéry v Hořicích nabídlo tamní kino divákům možnost získat volné vstupenky, a to v soutěži, která se uzavře ve středu 19. října v 19 hodin. Lístky zdarma na černobílý animovaný snímek, který v režii Tomáše Luňáka vznikal za pomoci rotoskopie kombinující hraný a kreslený film, může získat pět výherců, kteří správně zodpoví soutěžní otázku "v jaké hudební skupině hraje Ondřej Ježek, který je spoluautorem hudby k filmu Alois Nebel?". Vybírat mohou ze tří možností: Tata Bojs, HM nebo OTK. Odpovědi lze zasílat na e-mail kinohorice@centrum.cz. (jn)