Hořicko - Kultura - Herecké legendy představí v Bělohradě film Školní výlet Pondělí 22. července 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
16.2.2012 - www.jicinsko.cz
Herecké legendy představí v Bělohradě film Školní výlet

Nový český film Školní výlet s řadou hereckých legend, který se loni několik týdnů natáčel v lázeňském městě, bude mít v Bělohradě premiéru. Snímek tam 20. února představí režisér Tomáš Magnusek a také několik herců, kteří v úsměvné komedii ze současnosti účinkují. Dva z nich se však už premiéry nedožili - pro Bořivoje Navrátila a Pavla Vondrušku to byla jejich poslední filmová role.

„Premiéru budeme mít v pondělí 20. února od 19 hodin v kině v prostorách místní sokolovny. Souběžně bude probíhat ještě jedno promítání, a to v lázeňském pavilonu Strom života, kde se také točila většina scén,“ říká bělohradský starosta Pavel Šubr, který si spolupráci s filmaři už loni pochvaloval.

„Natáčení v Bělohradě bylo příjemným zpestřením i pro místní obyvatele, protože v jeho průběhu herci uspořádali několik besed pro veřejnost,“ dodal.

Scenárista a režisér Tomáš Magnusek se film Školní výlet rozhodl natočit jako poctu nejstarší generaci českých herců. Na plátně se tak objeví například Libuše Švormová, Lubomír Lipský, Ladislav Trojan, Petr Kostka, Stanislav Zindulka, Jiřina Jirásková, Bořivoj Navrátil, Pavel Vondruška nebo Petr Oliva.

Snímek vypráví o partě spolužáků, kteří odjedou na společný pobyt do lázní, kde zažívají řadu peripetií - vtipných situací i osobních dramat. Vedle starších herců obsadili filmaři do dalších rolí i několik mladých tváří, například zpěváka Jana Bendiga či Agátu Hanychovou.

„Podle posledních informací jsou lístky na premiéru už vyprodané, ale Školní výlet se bude v Bělohradě promítat i v dalších dnech, 21. a 22. února. A pokud zájem diváků o vstupenky v předprodeji nepoleví, promítali bychom ještě v neděli 26. února,“ doplnil Pavel Šubr. (jn)