Hořicko - Kultura - Czech Clarinet Art je první mezinárodní klarinetovou soutěží v ČR Úterý 23. července 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Czech Clarinet Art je první mezinárodní klarinetovou soutěží v ČR

Ve dnech 18. až 23. dubna se v Hořicích uskuteční 1. ročník mezinárodní klarinetové soutěže Czech Clarinet Art spojené s mezinárodním interpretačním kursem.

Organizátorem je občanské sdružení Czech Clarinet Art, oficiálními partnery pak město Hořice, JAMU v Brně, Conservatorio di Musica G.Verdi v Miláně, Hudební konzervatoř v Bratislavě, Hudební Akademie ve Wroclavi, Conservatorio della Svizzera Italiana-Musikhochschule v Luganu, Státní fond kultury ČR, AEROTONE umělecká agentura Unie orchestrálních hudebníků Čech a Moravy, Gonzalez Reeds, Licostini Mouthpieces, Filipa s.r.o. a další významné společnosti a firmy nejen z ČR.

Mediálně soutěž podporuje ČT, ČRo 3 stanice Vltava, časopis Týden, MF Dnes a další. V porotě zasednou přední světoví klarinetisté: Sergio Delmastro (předseda poroty) Itálie, Pascal Moragues - Francie, Paolo Beltramini Itálie, Alexander Tasic Srbsko, Carlos Cespedes Argentina a za Českou republiku Vít Spilka, Milan Polák a Milan Řeřicha.

Laureáti soutěže získají finanční a atraktivní hodnotné ceny včetně nového mistrovského klarinetu. Slavnostní koncert vítězů dne 21. dubna doprovodí Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou jejího hlavního dirigenta Ondřeje Kukala. Do soutěže je přihlášeno několik desítek klarinetistů z 15 zemí celého světa. Veškeré podrobnosti a aktuality o soutěži naleznete na webových stránkách http://czechclarinetart.cz/