Hořicko - Kultura - Cultural Reggae Vibez 2016 se hlásí o slovo Pátek 14. června 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Cultural Reggae Vibez 2016 se hlásí o slovo

Jubilejní 15. ročník festivalu

9.-11. června 2016

Lom U sv. Josefa, Hořice


Irie Maffia (HU), Train to Roots (IT), United Flavour (CZ), Deadly Hunta (UK), Steppa Style (RU), iLLBiLLY HiTEC live (DE) feat. Kinetical (A), My Click (FR, Maroco), Pub Animals (CZ), Damalistik (FR), Fireson Bantu (Kěňa), Mc Kemon (Grenada), Jayharno (JAM), N3O Akustika (SK), ExT, P. NO & Drama, Lipno, Loic de Niro (FR), Lenin Krevic (SK) Prograss (SK) Ganjaband Ivana Štráfka, United Forces of Dub, Rybydub, Nuff´N´Ruff Reggae Rulers, Energy of Dub, Urban Robot, Raggaultras, Concrete Safari, Brigáda Rakija, Bassment Bass, Yorick, Ras Ikel, Jah Army, Lioness Iva

Spolek Prove připravuje jubilejní 15. ročník festivalu zaměřený na reggae, dub, dancehall, world music nebo raggajungle. Na festivalu v minulosti vystoupilo více jak 230 úspěšných umělců z více jak 30 zemí světa. Nejinak tomu bude i letos v červnu na známém místě Lomu U sv. Josefa v Hořicích.

Když jubilejní ročník, tak si připomeneme několik hlavních vystoupení. Po třech letech se vrací přestavit nové album "Home" kapela ze slunné Sardinie Train to Roots. Tato italská formace je v nejlepší formě a dokazuje to i jejich vystoupení na největších reggae festivalech v Evropě. Nové úspěšné album "Supa Heru" představí Deadly Hunta, který se na festival vrací po čtyřech letech. Album produkoval Damalistik na jeho labelu "Roots Survival" i ten se představí na letošním ročníku. Po delší odmlce se na festival vrací domácí oblíbená kapela United Flavour se skvělou frontmenkou Carmen, která si dávala pauzu kvůli mateřským povinnostem.

Konečně tou hlavní kapelou jsou maďarští Irie Maffia. Tato formace byla nominovaná na ceny MTV European Music Awards. Má za sebou mnoho úspěšných koncertů po celé Evropě. Skvělý koncert odehrála minulý rok na největším evropském festivalu Sziget v Budapešti pro několik desítek tisíc lidí. Můžete se těšit na velkou show plnou energie. Jejich hudba je velmi pestrá, pohybují se od reggae přes dubstep až po rock. Frontmany kapely jsou MC Kemon, který pochází z Karibiku nebo úžasná zpěvačka Sena, která má na svém kontě mnoho sólových úspěchů. Je nám ctí, že berlínští iLLBiLLY Hitec si vybrali náš festival pro svojí živou show se zpěvákem a MC Kinetical. Známe je především ze spolupráce s Tribumanem a Lengualertou, kteří se na festivalu představili minulý rok. Momentálně jedou tour s živou kapelou napříč kontinenty. Do transu ve stylu Gnawa music nás dostanou My Click z Francie a Maroka. Z Jamajky dorazí Jayharno, ten spolupracuje s českou značkou Cocojammin. Už letos v dubnu na oficiálním warm-upu CRV v pražském Cross clubu jsme mohli slyšet uznávaného MC a raggamuffin zpěváka z Ruska Steppa Style. Svojí premiéru si na festivalu odbude reggae/ ska formace Pub Animals, kteří taktéž letos vydali novou desku. Ze Slovenska dorazí N3O Akustika. Ti propojují reggae s tradiční hudbou a folkem. Africký kontinent bude reprezentovat keňan Fireson Bantu, kterého můžeme znát ze spolupráce s United Forces of Dub. Nemůžou chybět vítězové letošních cen „Anděl“ Urban Robot. Za tři dny se na festivalu vystřídá dalších více jak 15 interpretů, kteří spolu s vámi vytvoří opět tu neopakovatelnou atmosféru.

Vstupné: 430-700kč, předprodej: www.goout.cz

Info:
www.culturalregaevibez.cz