Hořicko - Kultura - THE LEGENDS ROCK FEST již potřetí oživí HOŘICE!!! Pátek 14. června 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
19.6.2014 - Redakce
THE LEGENDS ROCK FEST již potřetí oživí HOŘICE!!!

Pro The Legends Rock Fest zdomácněl v kalendáři termín třetího červencového víkendu. Ten se kvapem blíží. Jaký bude letošní program, jaké to vůbec je v místních podmínkách uspořádat takovouto akci. Na tyto a další otázky jsme se rozhodli, speciálně pro HON a webový portál města Hořic, vyzpovídat jeho hlavního pořadatele Zdeňka Lhotu

Atmosféru The Legends Rock Fest roku 2013 přibližuje na YouTube video spot: https://www.youtube.com/watch?v=c3xedd0u9R4

Na jaké účinkující se můžeme letos těšit?
Předně bych chtěl říct, že jsem od velké řady žen a dívek obdržel prosbu o vystoupení hudební star Kamila Střihavky. Hlásím tedy, že Kamil Střihavka s kapelou Leaders bude. V jeho repertoárovém listu nechybí známé hity jako Země vzdálená, černá růže, Když se snáší déšť. Kamil vystupuje v příznivém čase pro všechny, v sobotu 19. července od 18, 55 hod. Festival, který začíná v pátek od 17, 20 hod. (areál se otevírá již v 15 hod.) je celkově příležitostí k připomenutí si časů tzv. zlaté hudební éry. Tu budou bezpochyby zastupovat například Arakain, Miloš DODO Doležal, Debustrol, Pumpa. Vesměs na přání se opět představí stále populárnější kapely Škwor, Dymytry či v regionu velmi oblíbený Komunál. Stejně tak se ale snažíme vytvářet příležitosti pro mladé, byť zatím méně známé, tak velmi dobré kapely. Takovou bude bezpochyby BITCH CHIPS, předkapela americké legendy KISS ve zcela vyprodané pražské O2 Aréně 2013. Silné zastoupení budou mít i čistě ženské kapely, představí se řada dalších kapel. Prostě každý si najde svoji ,,srdcovku“ a určitě bude mile překvapen i něčím novým.

Co doprovodný program?
Vloni se těšila úspěchu soutěž o nejhezčí KISS makeup. Letos jsme se proto rozhodli pro pokračování, nikoli ale kopírování. Je proto pro všechny vyhlášena soutěž o nejvydařenější model květinové generace hippies. Odměnou budou vstupenky na bobovou a lanovou dráhu do Špindlerova Mlýna a další ceny. Jsme v Hořicích, nebude proto chybět soutěž v pojídání hořických trubiček, tuhle soutěž si společně se Standou Berkovcem vloni užily hlavně děti. Samozřejmě se můžeme opět těšit na diváckou soutěž o nejúspěšnější kapelu, autogramiády, fotografování s účinkujícími, možnost slanění z 30 metrového jeřábu. V podstatě zvlášť pro pátek i pro sobotu toho máme připraveno více.

Zmínil si i dětské diváky, pro jaké fanoušky je festival vlastně určen?
Žijeme v době permanentního shonu. Tento fesťák, jehož program jsem již popsal, je především o dobré muzice a zábavě. Je tedy v podstatě jedno, zda někdo přes týden nosí modráky nebo kravatu. Jde o dobru zábavu od starší, přes střední až po mladou generaci. Zkrátka jde především o dobrou zábavu napříč všemi a pro všechny generace, kde si každý přijde na své. Chtěl bych upozornit, že děti do 120 cm, samozřejmě v doprovodu rodičů, mají vstup zdarma a držitelé průkazů ZTP mají na celý festival slevu 50 procent.

Jak fanoušci tento festival hodnotí?
Bylo velmi milým a možná i nečekaným překvapením, že na loňský teprve druhý ročník dorazili příznivci ze severu Čech, od Plzně,  Českých Budějovic až po Ostravu. Jedná se hlavně o fanoušky, kterým nedělá problém, aby za ,,jejich akcí“ cestovali stovky kilometrů. Díky tomu mají možnost objektivního srovnání, a právě díky tomu mají jejich názory svoji hodnotu a jsou velmi cenné. Koneckonců totéž platí i pro samotné kapely. No, a když vám i právě tito účastníci řeknou, že na The Legends Rock Fest vše funguje a je na takové organizační úrovni, včetně kvality služeb, jako málokde jinde, co víc si přát. Co se týká místních návštěvníků, bylo milým překvapením, že řada z nich využila dostupnosti této příležitosti, že se podobné akce zúčastnila vůbec poprvé v životě. V tuto chvíli hlásí, vstupenky jsou koupeny, těšíme se. Pro všechny, kteří se na přípravě a vlastním průběhu podílejí, je to nepochybně obrovské zadostiučinění a povzbuzení. I letos se děla vše proto, aby si každý přišel na své a všichni si to co nejvíce užili.

Napadá mne, jak moc je vůbec těžké ,,postavit na nohy takovou akci?
Dát do kupy takovou akci je především o organizační „vášni“ a příležitosti k obrovské tvůrčí činnosti. Bez toho to nejde dělat. Můžu potvrdit, že se jedná o celoroční, doslova každodenní práci. Vzhledem k tomu, že mám za sebou, co se organizačních aktivit týká, poměrně dost vlastních srovnání, musím říct, že se jedná o velmi náročnou práci. Na vlastní organizaci se snažíme spolupracovat s regionálními a místními firmami, které preferujeme. A co týká začátků? Mezi pořadateli se říká: „Když pořadatelé ustojí první dva roky bez toho, aniž by je to finančně zruinovalo, či když v lepším případě skončí po prvních dvou ročnících na nule, jedná se v podstatě o borce. Pokud to takto zvládnou a nenechají se otrávit administrativními překážkami, pak jejich akce disponuje všemi předpoklady pro další rozvoj a úspěšnou budoucnost. Chci tímto velmi poděkovat všem partnerům, kteří nás v tomto úsilí podporují. Hlavně díky nim jsme zatím vše zvládli.

Propagace festivalu byla vidět v Hořicích na každém kroku, co připravujete letos?
Vzpomínám, jak se nám před prvním ročníkem dostávalo rady, že je potřeba objet okolní vesnice s plakáty, aby o festu ,,všichni“ věděli. Propagace dnes čítá distribuci desítek tisíc plakátů, letáků, různých bannerů. Úzkou spolupráci s prestižními hudebními časopisy SPARK, ROCK POP, Rádiem Černá hora, Rádiem Rock, nově dokonce s televizním kanálem TV Fajn rock. A samozřejmě s více než třemi desítkami tištěných a elektronických médií. Kvalitní webové stránky poskytující maximální informační komfort jsou samozřejmostí. Propagace sama o sobě je po organizaci festivalu druhou a téměř stejně náročnou - nutno říci, že i finančně velmi náročnou - činností. V tomto směru spíše trošku spoléhám na to, že v Hořicích se o této akci převážně ví, propagace v domácím prostředí bude tudíž jen drobným připomenutím. S tím, že skrze popsanou propagaci a skrze vlastní fest doufáme, že se o Hořicích dozvídají tisíce nových fanoušků z nejrůznějších koutů celé republiky.

Jak vidíte budoucnost festivalu ve vazbě právě na Hořice?
Zajímavá otázka. I když je to z mého osobního pohledu velmi složitě pochopitelné, obecně u zrodu všech obdobných akcí, ač je obvykle deklarována podpora kultuře apod., nezřídka jsou provázeny spíše nepřejícností a nesmyslným házením klacků pod nohy. Postupně ale ve městě zjišťují, že díky obdobným akcím dochází k postupnému obsazování všech dostupných ubytovacích kapacit. Nejprve třeba jen ve dnech akce, později se nezřídka délka pobytu prodlužuje. Účastníci akcí, když už dorazí, rádi začnou objevovat další zajímavá místa v bližším či vzdálenějším okolí. To samozřejmě vede k tomu, že se o lokalitě, kde se akce uskutečňuje, dozvídá stále více lidí, a ta se pak stává daleko více známější a vyhledávanější i mimo vlastní akci. Celkově jde tedy o významné rozšíření kulturní nabídky, které v daném žánru často přesahuje několikaletou nabídku. Stejně významně se jedná o vklad pro celkové oživení života města. Nutno říci, že pro Hořice jako takové tím vzniká veliký potenciál, se kterým se dá za určitých předpokladů dále pracovat a který se dá významně rozvíjet. V tomto směru je potěšující, že starosta města Ivan Doležal převzal nad 3. ročníkem záštitu.

Co byste přál letošnímu ročníku?
Určitě by bylo dobré spojení pozitivních sil, které 3. ročníku přinesou příznivé počasí. Akce se bude konat za všech podmínek, vloni nám přálo sluníčko a pří krásném počasí je vše přece jenom příjemnější. Snad bych jenom doplnil, že všechny další potřebné informace jsou uvedené na www.thelegendsrockfest.cz. No a pak už jenom ať všichni dorazí v co nejhojnějším počtu a co nejlépe si to užijí.

Děkuji za rozhovor
Ivo Vičar

Další informace jsou na http://thelegendsrockfest.cz/