Hořicko - Kultura - Kultura v Hořicích žije – velký úspěch kulturního spolku z Hořic! Pondělí 22. července 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
20.3.2017 - Redakce
Kultura v Hořicích žije – velký úspěch kulturního spolku z Hořic!

Město Hořice žije nejenom trubičkami, motoristickými závody nebo kamenickou kulturou, ale také kulturou hudební. Konkrétně pak i nekomerčním, dobrovolnickým festivalem hořického kulturního spolku Prove s již patnáctiletou tradicí, na který jezdí každý rok velké množství lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí! Tím tento spolek nejenom dobře reprezentuje své domovské město, kde vznikl a po léta se rozvíjel, ale také do něho každoročně přivádí nové a nové návštěvníky. Letos se pak spolek Prove dostal jako jeden z mnoha uchazečů do úzkého výběru projektu nadace Vodafone „V pohybu“, který mu s trochou štěstí (a podporou široké veřejnosti) pomůže tento festival nechat rozkvést do krásy

Jde o festival Cultural Reggae Vibez, který funguje s podporou města Hořice a který se odehrává tradičně v červnu v malebném prostředí vzdáleného Lomu U sv. Josefa. V letošním roce se pak pořadatelé tohoto festivalu, kteří jsou až na jednu výjimku všichni rodáky z Hořic, rozhodli nechat tento již dospělý festival rozkvést do krásy. A to především zakomponováním množství zajímavých workshopů (kamenický, malířský, bubenický, řezbářský a další), divadel a dalších příjemných aktivit i pro rodiny s dětmi. Chceme festival co nejvíce otevřít široké veřejnosti a proto bude vstup na sobotní odpoledne dobrovolný.

Toho chce spolek Prove dosáhnout i díky projektu nadace Vodafone „V pohybu“. Smyslem tohoto projektu je podpořit různé neziskové organizace, skupiny a i jednotlivce, aby získali podporu veřejnosti na svojí činnost na internetovém serveru Hit Hit. Zde různí lidé podporují dle svých možností zajímavé projekty, které se zde prezentují. Nadace Vodafone pak spolku Prove v případě úspěchu získanou podporu zdvojnásobí, což už opravdu stojí za to!

Proto tento spolek potřebuje podporu i nás, lidí, kterým není kulturní dění okolo nás lhostejné. Každý z nás se může podívat na Facebook Cultural Reggae Vibez nebo na www.culturalreggaevibez.cz , či přímo na stránku www.hithit.cz , kde bude spolek Prove až do konce měsíce dubna soutěžit o vaši přízeň a podporu a kde naleznete i podrobnější informace. Zapojte se tak i vy do rozkvětu tohoto tradičního, nekomerčního a dobrovolnického festivalu a staňte se tak jedním z lidí, kteří se na něm podílí.


Martin "Soda" Sodomek
Cultural Reggae Vibez - reggae festival