Hořicko - Kultura - Kov lehký jako papír a potlesk ve stoje. Pátek 14. června 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
21.6.2017 - Redakce
Kov lehký jako papír a potlesk ve stoje.

O víkendu 16. až 18. června se v Hořicích uskutečnil čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu krásných umění. Ve městě kamenné krásy se představlo pět polských umělců a umělkyň. Akce vznikla ve spolupráci s partnerským městem Strzegom.

V místní Galerii plastik byla na sobotní slavnostní vernisáži prezentována, za osobní účasti tvůrců, polská malba, grafika, fotografie, ale také sochy, design šperků a módních doplňků.

„Až na druhý pohled jsem si uvědomila, že ty kabelky jsou vyrobené z kovu. Působí tak lehce. Myslela jsem, že jsou papírové," pozastavuje se nad precizním zpracováním materiálu návštěvnice výstavy Katka Jarošová.

Strzegom je významným centrem nejen umění, ale také těžby žuly. Na výstavě můžete obdivovat exponáty, kterým byl výchozím materiálem právě tento kámen. Účastníci vernisáže si se zájmem prohlédli také fotografie a obrazy.

Obdivovatelé moderního umění a designu mají možnost výstavu v hořické galerii navštívit až do 2. července.

V rámci sobotního programu byl pro zahraniční hosty i širokou veřejnost připraven podvečerní galakoncert. Vystoupili Barbora Řeřichová a Martin Kasík. Soprán a klavír.

Že posluchače čeká vyjímečný hudební zážitek bylo jasné po prvních tónech. Zazněly skladby velikána světové hudby Fryderyka Chopina, ale také slavné české árie. Mladá talentovaná pěvkyně a mezinárodně uznávaný klavírista svým uměním okouzlili publikum, které je ocenilo potleskem ve stoje.

Autor: Veronika Peclinovská, zdroj: jicinsky.denik.cz