Hořicko - Kultura - Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou se koná od 19. června Pátek 24. května 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
17.6.2019 - Redakce
Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou se koná od 19. června

Český, ale i zahraniční folklor představí 45. ročník mezinárodního festivalu Pod Zvičinou, který se od 19. do 23. června uskuteční v Lázních Bělohradě.

Během pěti dnů se zde představí domácí soubory Hořeňák a Hořeňáček, dále Hadáček Červený Kostelec, Gaudeámus Praha, Slovácký soubor Kyjov, dospělá a dětská složka Vizovjánku Vizovice, Děcka ze Skoronic a Krojovaná družina Jarošov nad Nežárkou. Zahraniční účastníci letos dorazí z Mexika, Makedonie, Turecka, Sardinie a Slovenska.

Již ve středu 19. června v 18 hodin vystoupí v Památníku K. V. Raise soubory Hořeňák, Hořeňáček a jeho zahraniční hosté, ve čtvrtek 20. června v 19 hodin se v kostele Všech svatých koná charitativní koncert středověkých písní, v pátek 21. června v 18.00 se v zámeckém parku uskuteční slavnostní zahájení festivalu, v 16.30 zde hudbu královského dvora přiblíží soubor Lucrezie a ve 20 hodin pak vystoupí Patrola Šlapeto. Hlavní celodenní program je opět připraven na sobotu 22. června, od 10 hodin se představí všechny soubory, připraven je jarmark i tradiční Polka rallye (12.30), soutěž v točené polce. V neděli se uskuteční v 9 hodin mše svatá v kostele za účasti krojovaných souborů, v 10.15 začne tradiční pásmo Roztančené náměstí, ve 12.30 je na programu krojovaný průvod a od 14 hodin pak proběhne galaprogram v zámeckém parku.