Hořicko - Kultura - Tříkrálová koleda proběhne opět začátkem ledna Pondělí 22. července 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Tříkrálová koleda proběhne opět začátkem ledna

Již tradičně patří k novoročním událostem Tříkrálová koleda. Stejně tak tomu bude i začátkem roku 2020, kdy skupinky koledníků vyrazí sbírat malé dary, díky nimž se mohou dít velké věci. Možná dorazí i k vám. Nezavírejte před nimi dveře, prosím. Nikdy nevíte, komu může váš dar pomoci.

Koledování proběhne na Jičínsku, Novopacku, Hořicku a v Lomnici nad Popelkou. Nejvíce koledníků vyjde do ulic v sobotu 4. ledna.
Smysl sbírky není pouze vybírání peněz. Až k vám přijde skupinka tříkrálových koledníků, neodmítejte je prosím. Nežebrají. Dávají vám příležitost podat pomocnou ruku a nabízí vám obyčejné lidské setkání.

Jde také o osobní setkání s lidmi, kteří vám popřejí hezký nový rok. V tříkrálové koledě se zpívá: "My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám..." A věřte, že když to koledníci zpívají, myslí to doopravdy.

Kam půjdou finanční prostředky v roce 2020? Významná část vybraných prostředků půjde na nákup nového automobilu pro terénní práci našich kolegů ze sociálně aktivizačních služeb, kteří se věnují rodinám s dětmi.

Chcete koledovat s námi? Vyplňte prosím formulář pro koledníky na našem webu. Rychlé informace získáte na těchto telefonech: 733 741 692 - Šárka Barešová, koordinátorka sbírky, 605 521 429 - David Rejlek, ředitel.

Skupinku koledníků doprovází vždy vedoucí, který se vám musí prokázat platnou průkazkou - pověřením ředitele Charity ČR - a platným občanským průkazem. Číslo průkazky musí být shodné s číslem pokladničky. Ta musí být zapečetěná obecním (městským) úřadem a opatřená logem charity.

Pokud tomu tak není, volejte městskou nebo státní policii. Pokud potkáte koledníky v hospodě, jde téměř jistě o koledníky falešné!
Oblastní charita Jičín