Hořicko - Obce Hořicka - Regiony na Hořicku - Region Lázeňsko Pátek 24. května 2024 
Regiony na Hořicku
 Lázeňsko
 Novobydžovsko
 Podchlumí
 Podzvičinsko


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
18.4.2002 - Redakce
Region Lázeňsko

Upozorňujeme na novou internetovou iniciativu, na www.lazensko.cz. Nejedná se o sdružení západočeských lázeňských měst. Stránky popisují místa nám daleko bližší. Na stránkách regionu, na www.lazensko.cz, se setkáme s obcemi na sever od Hořického chlumu. Na západě tvoří hranice regionu obce Lužany a Stará Paka, na východě Zábřezí-Řečice (obec zajímavá smirčími kříži) nedaleko Dvora Králové. S regionem se patrně nejvíce ztotožňuje Miletín (bývalé Miletínské lázně), jehož starostka, paní Lenka Kožíšková, regionu předsedá, a Lázně Bělohrad (lázně v provozu), zástupce starosty, pan Wagenknecht, je místopředsedou regionálního vedení. K bývalým lázeňským místům patřily například i Mlázovice. Členem regionu kupodivu nejsou jiné blízké a stále fungující lázně, Lázně Velichovky.

Stránky jsou částečně pojaty jako dynamické, s možností přímého vstupu pro obce, resp. pro každého, komu je přístup umožněn. Tímto vstupem, pokud se nemýlíme, se mění sekce "Aktuality" a Úřední vývěska". Problém je, že sama úvodní stránka je vysloveně neměnná a málokdo z návštěvníků stránek bude i při provádění pravidelných aktualizací hledat, co je uvnitř stránek nového. Stránky byly dělány na zakázku. A tak jedinou současnou aktualitou je, že firma, která stránky vytvořila, nabízí na nich placené školení, jak stránky aktualizovat. Zvolený postup a naše zkušenosti nás opravňují k domněnce, že hrozí, že stránky budou nehybné a budeme se na nich často setkávat s hláškou "Připravuje se". Tedy něco podobného, co je již 2 roky k vidění na stránkách regionálního sdružení na jih od Hořického chlumu, na www.podchlumi.cz.

Stránky mají reprezentovat daný region. Placeny byly z dotace nebo z peněz jednotlivých obcí, tedy z peněz daňových poplatníků. Proto překvapuje, kolik místa je na nich připraveno reklamě privátních subjektů.

Vytvořit pěkné www stránky je pracné, ale zajistit pravidelnou aktualizaci je mnohem a mnohem pracnější. Tuto pravdu si zatím mnoho z těch, co po www presentaci touží, neuvědomuje. V případě konglomerátu obcí, které nemají nějakého nadšence a ještě lépe placeného nadšence, pak úkol zachytit aktuální dění ve všech zůčastněných obcích na webových stránkách považujeme za úkol snad nesplnitelný.

Stránkám www.lazensko.cz přejeme, abychom se ve své předpovědi mýlili. Iniciátorům vzniku stránek vzkazujeme, že uvedení každé nové informace o našem kraji je chválihodný počin.