Hořicko - Sport - Šachy - Úspěšný start malých hořických šachistů Pátek 19. dubna 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
18.10.2005 - šachový oddíl
Úspěšný start malých hořických šachistů

Zahájení letošní šachové sezóny se podařilo malým hořickým šachistům skutečně velkolepě.

Po titulu mistryně České Republiky v Rapid šachu, který si Eliška Johnová odvezla 25. září ze Sedlčan, sbírali první ligové body na soustředění v Hlušicích.
Podlehli sice favoritům z Rychnova, ale vysoko porazili Žamberk a Liberec a po třech kolech dělí s šachisty z Vysokého Mýta 4. místo za Chrudimí, Rychnovem a Kobylisy.
Tradičně bodovali Kraus, Souček, Erbrt, Johnová, Šafařík, Duplinszki a Zívr.
Vydařil se jim i první turnaj Velké ceny Královéhradeckého kraje. Jakub Souček obsadil v konkurenci 60 hráčů a hráček nejen z našeho kraje 1. místo, Jan Erbrt byl 4., Jakub Šafařík 8. , Petr Tázlar 12. a Honza Duplinszki 23. Mezi 37 mladšími obsadila Eliška Johnová 2. místo, Tomáš Kraus byl 3., Adam Rohlíček 28. Prvenství překvapivě vybojoval vynikajícím výkonem Aleš Suchomel z Liberce. Mezi nejmladšími vybojovala pohár pro nejlepší dívku Adélka Šlamberová.

Všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.