Hořicko - Sport - Šachy - Hořičtí šachisté druzí na mezinárodním turnaji mládeže do 16 let v Pardubicích Středa 24. dubna 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
23.7.2007 - šachový oddíl
Hořičtí šachisté druzí na mezinárodním turnaji mládeže do 16 let v Pardubicích

V prvním kole naši narazili na domácí družstvo z Polabin a zvítězili 4:0, i když zápas byl do poslední chvíle dramatický. Vysokým vítězstvím se dostali do čela tabulky, kde narazili na jednoho z favoritů, družstvo ze Spojených arabských emirátů Sharjah A. Rychle hrající Arabové, rozehraní z turnajů v Rapidu jednotlivců, kterých se naši nezúčastnili, nás porazili 3 : 1, když partie na první a čtvrté šachovnici vyhráli na čas.

Po vítězství 4 : 0 s Němci z Wilhelmshavenu nás čekal další z favoritů, loňský vítěz, družstvo Yamal z Ruska. Rozešli jsme se smírně 2 : 2.

Stále jsme se drželi mezi nejlepšími.

V pátém kole jsme porazili družstvo Latvia, složené z reprezentantů Litvy, 2,5 : 1,5, v šestém družstvo SK Smíchov 3,5 : 0,5.
Tím jsme si upevnili druhou příčku, hned za vynikajícími mladými Ukrajinci z družstva Dněpr. Remíza 2 : 2 s vedoucím družstvem nám zajistila celkové druhé místo.

Oporami našeho družstva byli zejména Kuba Šafařík a Jiřina Prokopová, kteří neprohráli ani jedinou partii.