Hořicko - Speciality regionu - Hořické trubičky chrání Unie Neděle 25. února 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
20.5.2007 - MF Dnes 18.5.2007
Hořické trubičky chrání Unie

Pravé hořické trubičky se od zítřka (19.5.) budou smět vyrábět jen v podkrkonošském městě a jeho nejbližším okolí. Dnes (18.5.2007) totiž uplyne půlroční lhůta pro případné zpochybnění podzimního rozhodnutí Evropské komise, podle kterého název hořické trubičky nesmí v celé Evropské unii používat nikdo jiný než místní výrobci z Hořic.

„Do této chvíle žádná námitka nepřišla a je krajně nepravděpodobné, že by ji někdo podal v posledních hodinách, které do vypršení lhůty zbývají. Evropská ochranná známka pro hořické trubičky je podle mého názoru v této chvíli prakticky jistá,“ uvedl včera odpoledne lidovecký europoslanec Jan Březina, který se problematikou ochrany výrobků zabývá.

Hořické trubičky budou již sedmým českým výrobkem, který získá ochranu Evropské unie. První tři registrace budějovického piva, budějovického měšťanského varu a českobudějovického piva si Češi jako jediní z nováčků vymínili už v přístupové smlouvě k Unii. Během uplynulých měsíců pak registrační proceduru úspěšně dokončily pečené štramberské uši, pohořelický kapr a žatecký chmel.

„V minulosti jsme učinili řadu opatření na ochranu proti napodobitelům pravých hořických trubiček a poměrně úspěšně je využívali, ale jen v rámci republiky. Na případné nekalé konkurenty v zahraniční jsme byli krátcí. S evropskou ochrannou známkou se naše pozice významně posílí,“ uvedl jeden z největších výrobců této cukrovinky v Hořicích a předseda Sdružení výrobců hořických trubiček Luděk Dlouhý.Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)