Hořicko - Ekonomika - Swell v Hořicích buduje Pátek 24. května 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Swell v Hořicích buduje

Konstruktérská společnost Swell buduje za 45 milionů korun v tuzemsku ojedinělé technologické centrum pro výzkum vlastností materiálů používaných v automobilovém a leteckém průmyslu. Firma počítá s tím, že v Hořicích k dnešním sedmašedesáti vytvoří minimálně dalších devatenáct pracovních míst. 

Swell podle tiskové zprávy CzechInvestu přinese na trh nové alternativní metody zkoumání vlastností materiálů, které budou schopné konkurovat metodám používaným v zemích západní Evropy. „Společnost Swell ve svém technologickém centru zaměstná 19 nových pracovníků, z nichž převážná většina budou vysoce specializovaní odborníci. Společnost navíc vynaloží na školení svých zaměstnanců patnáct milionů korun. Větší význam má ale možnost uplatnění výsledků centra v rámci oboru v celé České republice,“ informovala Edita Potyszová, projektová manažerka agentury CzechInvest.

„S výstavbou nových prostor se zatím nepočítá, investovat budeme do technického vybavení a školení zaměstnanců,“ potvrdil Milan Kluz z firmy Swell s tím, že realizace projektu již probíhá. „Hlavní náplní naší činnosti jsou konstrukční práce a prototypová výroba převážně pro automobilový průmysl,“ doplnil Kluz.

Hořická konstrukční kancelář se například spolupodílela na konstrukci a modernizaci vozů Škoda Octavia, Škoda Superb a Škoda Fabia. Mezi hlavní zákazníky Swellu patří firmy Škoda Auto, Hella Autotechnik, Continental Teves, Lear, Vagon, Žďas, Bertrandt, Stolfig, Hoffmann kovovýroba či Valeo.

Simulace a konstrukce nástrojů, dílů a jejich výroba v oblasti leteckého a automobilového průmyslu je podle agentury CzechInvest, která investici v Hořicích podpoří, jedním z pilotních směrů v předsériovém výzkumu a vývoji v tuzemsku. Právě v těchto oborech se prý soustřeďují výhody České republiky, kterým jsou zejména vysoká kvalifikace, kvalitní produkce a dostupná pracovní síla.


(jn)