Hořicko - Ekonomika - Nový závod v Cerekvici Pátek 14. června 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nový závod v Cerekvici

V Cerekvici nad Bystřicí, obci na Hořicku, postaví nový závod akciová společnost Brahe. Ta se v Jaroměři zabývá výrobou a prodejem polyuretanových směsí.

Investice do nového provozu v Cerekvici převýší 100 milionů korun. „Dostali jsme nabídku investovat v cerekvickém areálu Čepra, v němž je několik nevyužívaných skladovacích objektů. Ty se nám pro náš záměr hodí,“ řekl ředitel společnosti Brahe Roman Šebek. Společnost již získala stavební povolení a se spuštěním zkušebního provozu počítá na konci letošního roku.

Výběr nové lokality pro závod odpovídá strategickému záměru firmy posílit postavení především na polském trhu. „Asi 85 procent naší produkce nyní míří k domácím odběratelům, ale k našim zajímavým cílovým vývozním trhům patří především Polsko a Slovensko,“ uvedl Šebek.
V dosavadním jaroměřském provozu společnost zaměstnává okolo dvaceti lidí a po přestěhování výroby do Cerekvice se tento počet výrazněji nezmění. „Počet zaměstnanců zvýšíme, ale ne víc než o dva či tři,“ podotkl Šebek.
Brahe v současnosti nabízí směsi, které mají uplatnění především ve stavebnictví, v automobilovém průmyslu, ve spotřebních výrobcích a v některých speciálních aplikacích. Vývojové oddělení firmy úzce spolupracuje s nejvýznamnějšími chemickými koncerny z tohoto oboru. „Proto jsme schopni splnit nejrůznější požadavky zájemců o použití polyuretanové pěny, jakož i dodávky technologických zařízení. To by mělo být společně s novým závodem základem k úspěšnému upevňování naší pozice na trhu ve střední a východní Evropě,“ uvedl ředitel společnosti.

Brahe je ryze česká společnost, patřící spolu s Tanex Plasty a PolyPlasty do skupiny jaroměřského TP Holdingu. Ten vybudování nového závodu zajišťuje finančně. V oboru polyuretanových pěn působí společnost od začátku roku 2004. V loňském roce se její tržby pohybovaly okolo 140 milionů korun.