Hořicko - Ekonomika - V Bydžově staví závod pro 40 lidí Pátek 14. června 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
25.10.2005 - MFDnes 25.10.2005
V Bydžově staví závod pro 40 lidí

Výrobce autodílů si pro nový závod vybral Bydžov kvůli blízkosti budoucí dálnice

Výrobu autodílů přesune na počátku příštího roku z Třebechovic do Nového Bydžova pražská společnost SKB Sýkora. Práci tam najde asi čtyřicet lidí. Jedním z důvodů stěhování je blízkost budoucí dálnice z Prahy do Hradce Králové.

„Cesta z Prahy se zkrátí pod tři čtvrtě hodiny, což je pro nás významné. Důvodů pro přemístění závodu však byla celá škála, od zlevnění výroby až po snadnější dostupnost pracovních sil. V Třebechovicích jsme sídlili v pronajatých prostorách, které nám přestaly vyhovovat,“ uvedl majitel společnosti Martin Sýkora.

Zhruba polovinu zaměstnanců si firma přivede z Třebechovic, další dvě desítky lidí převážně do dělnických profesí přijme z Nového Bydžova a okolí. „Výstavba je u konce, příští měsíc stavbu převezmeme,“ dodal Sýkora.

Společnost SKB Sýkora vyrábí zejména volanty a další příslušenství pro užitková vozidla. V Novém Bydžově investuje společnost asi patnáct milionů korun. Pozemky pro továrnu získala v zóně Chudonice nedaleko výpadovky na Chlumec nad Cidlinou.

Město, které se potýká s vysokou nezaměstnaností, tam chce v budoucnu přilákat další investory. „SKB Sýkora je první vlaštovkou. Velká míra nezaměstnanosti i nynější nejistota okolo mlékárny Promil znásobuje význam každého nového pracovního místa, které u nás vznikne. Místo, kde bude závod stát, leží zhruba kilometr od hlavní průmyslové zóny, v níž připravujeme výstavbu inženýrských sítí," řekl starosta Bydžova Pavel Louda.

S vysokou nezaměstnaností se potýká i sousední Chlumecko. Tamní průmyslová zóna už první investory získala a poblíž dálničního přivaděče vyroste za osmdesát milionů korun nová továrna firmy Nirosta. Ta má zaměstnat zhruba osmdesát lidí.

Rovněž chlumecká radnice pomůže Nirostě zabývající se výrobou strojů a zařízení pro farmaceutický a potravinářský průmysl s přivedením inženýrských sítí. „Přípravné práce začnou ještě letos, dostavbu plánujeme v průběhu roku 2007. V současné době zaměstnáváme dvaačtyřicet lidí. S novým provozem se jejich počet zdvojnásobí,“ sdělil ředitel společnosti Nirosta Karel Havránek.

Nezaměstnanost na Novobydžovsku a Chlumecku byla v září nejvyšší na Hradecku. V obou mikroregionech přesáhla její míra devět procent, což je o necelá tři procenta více než průměr okresu.


Stanislav Ďoubal