Hořicko - Ekonomika - Zrychluje D11 i D35 Středa 17. dubna 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Zrychluje D11 i D35
Dálnice D11 z HK do Jaroměře se s největší pravděpodobností otevře o 6 měsíců dřív. Jezdit tam po dálnici zřejmě budeme už v prosinci 2021.
„Na naší poslední schůzce s generálním ředitelem ŘSD Radkem Mátlem jsme se dozvěděli, že není vyloučené ještě dřívější zprovoznění. Možná už někdy na podzim 2021,“ říká ekonom a kandidát na hejtmana Královéhradeckého kraje za hnutí ANO Jaromír Dědeček. Mohu to potvrdit, na té schůzce jsem byl také.
Za zrychlením jsou dvě věci. Především jde o dobrou práci stavbařů, kterým nahrála mírná zima. Během ní se stavební práce prakticky nezastavily. Zároveň se podařilo optimalizovat technologické postupy. Druhým důvodem je zrychlení všech administrativních procesů, které dlouhodobě podporujeme. Ze schůzek s ŘSD také vyplynulo, že už v létě se začne realizovat archeologický průzkum obchvatu Jaroměře. Stavět by se mohlo začít už příští rok. Podobně úsek D35 mezi Opatovice a Časy bude zprovozněn zřejmě o pár měsíců dřív, takže už v roce 2021 se kamiony vyhnou HK.
Úsek D35 Úlibice – HK by se díky úspěšnému výkupu pozemků měl začít realizovat nejpozději v roce 2023 s termínem dokončení v roce 2025.

Dále by Vás mohl zajímat článek o D35 HK-Úlibice z prosince 2019 na iDnes