Hořicko - Ekonomika - Další zájemce o výstavbu velkoprodejny Pondělí 22. července 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Další zájemce o výstavbu velkoprodejny

Zájem o plochu vhodnou k výstavbě velkoprodejny u kruhového objezdu v Hořicích projevila další firma. Město vedlo jednání o prodeji s řetězcem prodejen Discont Plus, avšak kvůli zpoždění - vzhledem k soudní žalobě několika domnělých vlastníků části pozemků - se prodej ještě neuskutečnil. Město soudní při vyhrálo, avšak mezitím se objevil další zájemce o výstavbu velkoprodejny, německá firma Lidl (na www.seznam.cz jsme stejnojmenné záznamy nalezli v sekci "Použité zboží, bazary" ???). V Jičíně její žádost již byla zamítnuta, v Nové Pace o nabídce firmy jednají.

„Musíme zvážit nabídky obou firem, teprve pak rozhodneme, komu bude pozemek prodán," říká starosta Ladislav Vrba. Na veřejném zasedání MZ byla schválena prodejní cena minimálně 1200,- Kč/m2. Občané by uvítali prodejnu potravin v jiné lokalitě než vedle Penny Marketu, případní provozovatelé ale mají zájem právě o toto místo.


Pozn.redakce: V loňském roce byla otevřena velkoprodejna DiscontPlus v Novém Bydžově. Její srovnání s hořickým Penny Marketem v našich očích dopadlo takto: prostředí v samotné prodejně se nám v Bydžově zdálo "kulturnější", hlavní předností novobydžovského nákupního střediska je, že mimo samoobsluhy zde najdete rozsáhlý a výborně zásobený pultový prodej masa, uzenin, salátů, sýrů a pekařských výrobků z vlastní pekárny (např. zde koupíte i pizzu). Myslíme si, že právě takový sortiment by v Hořicích přivítali nejen cestující z nedalekého autobusového nádraží.