Hořicko - Příroda - Jarní soutěž MŽP pro děti „Den země“ Pátek 24. května 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
14.4.2004 - MŽP
Jarní soutěž MŽP pro děti „Den země“

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje Jarní soutěž pro děti a mládež. Jedná se o internetovou vědomostní soutěž zaměřenou na životní prostředí, která bude postupně zveřejňována na webových stránkách Ministerstva životního prostředí na adrese http://www.env.cz/soutez . Soutěž organizuje MŽP ve spolupráci s časopisem ABC, Národním parkem Šumava, ZOO Praha a dalšími partnery při příležitosti Dne Země, který si každoročně připomínají miliony lidí po celém světě 22. dubna. 

Vítěze celé soutěže a jeho nejbližší rodinné příslušníky čeká týdenní pobyt v krásném prostředí Národního parku Šumava včetně zajímavého doprovodného programu. Pro další úspěšné soutěžící jsou připraveny zajímavé knížky o přírodě a další dárkové předměty včetně červnového překvapení.

Odpovídat na soutěžní otázky je možno od 13. dubna 2004 do 30. května 2004. Soutěž je určena pro individuální soutěžící do 15 let a má tři kola. Každé kolo se věnuje jinému tématu a je možné zúčastnit se jak jednotlivých kol odděleně, tak všech dohromady. Kdo chce ale vyhrát hlavní cenu, musí se zúčastnit všech tří kol!

Témata :
· Naše planeta Země (1. kolo, zveřejněno 13.4.)
· Velké šelmy v Čechách (2. kolo, bude zveřejněno 27.4.)
· Ochrana přírody v České republice (3.kolo, bude zveřejněno 11. 5.)

Odpovědi se vyplňují přímo na Internetu do připraveného formuláře a odesílají pouze elektronickou cestou. Dotazy k soutěži můžete zasílat na e-mailovou adresu soutez@env.cz

Uzávěrka pro zasílání odpovědí pro všechna tři kola je 30. května 2004. 

Souběžně s touto internetovou soutěží probíhá i podobná soutěž v časopise ABC, která je určena mladším dětem a zejména těm, kteří nemají přístup na Internet. Je zaměřena na zvlášť chráněné živočichy v naší přírodě a najdete ji v ABC č. 8, které vychází 9.dubna 2004 a na webové stránce http://www.iabc.cz .

Podrobné informace k soutěži včetně otázek 1. kola hledejte na http://www.env.cz/soutez